Colombia armee vabastas vasaksisside värvatud lapssõdureid

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politseiametnikud valves elektrijaama ja selle kõrval asuva kindlustatud politseijaoskonna juures, mida eelmisel nädalal ründasid ELN-i vasaksissid.
Politseiametnikud valves elektrijaama ja selle kõrval asuva kindlustatud politseijaoskonna juures, mida eelmisel nädalal ründasid ELN-i vasaksissid. Foto: GUILLERMO LEGARIA/AFP

Colombia armee vabastas kaheksa vasaksisside värvatud alaealist sõdurit, vahendas pühapäeval kaitseministeeriumi teadaannet brittide rahvusringhääling BBC.

Ministeeriumi informatsiooni kohaselt leiti lapsed riigi põhjaosas korraldatud sõjaväeoperatsiooni käigus mässuliste rühmituse Rahvavabastusarmee (ELN) ridadest. Sama operatsiooni käigus konfiskeeriti sissidelt hulgaliselt relvi, laskemoona ja kommunikatsioonivahendeid.

Kaitseministeerium esitas juhtunuga seoses süüdistuse, et ELN värbab endiselt jõuga oma ridadesse alaealisi.

ELN vabastas päev varem ärimehe, keda oli hoidnud pantvangis alates märtsist.

ELN ja Colombia valitsus on põhimõtteliselt nõustunud alustama rahukõnelusi, kuid need seiskusid kohe oktoobris, kui mässulised ei vabastanud pantvangis olevat endist kongresmeni.

Valitsus ja riigi suurim sissirühmitus Colombia Revolutsioonilised Relvajõud (FARC) sõlmisid suvel ajaloolise rahuleppe, mille rahvas 2. oktoobri referendumil tagasi lükkas. Seejärel õnnestus Bogotál ja sissirühmitusel jõuda 24. novembril kokkuleppele rahuleppe uues versioonis, mille Colombia kongress 30. novembril ratifitseeris.

Colombia kongress võttis eelmisel nädalal osana rahuleppest vastu seaduse amnestia andmisest FARC-i mässulistele.

Tagasi üles