Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Palestiinlased tervitasid Lähis-Ida rahukonverentsi lõppavaldust

Saeb Erekat. FOTO: THOMAS SAMSON/AFP/SCANPIX

Palestiina Vabastusorganisatsioon (PVO) tervitas pühapäeval Lähis-Ida rahukonverentsi lõppavaldust, milles märgiti vajadust lõpetada Iisraeli okupatsioon, teatas ühenduse peasekretär Saeb Erekat.

PVO kutsus ühtlasi konverentsi korraldanud Prantsusmaad üles «viivitamatult tunnistama Palestiina riiki 1967. aasta piiridega ja Jeruusalemma selle pealinnana».

Üle 70 riigi kutsus pühapäeval Pariisis Lähis- Ida rahukonverentsil Iisraeli ja palestiinlasi uuesti kinnitama oma panustamist rahumeelse lahenduse saavutamisse ja ühepoolsetest sammudest hoidumist.

Pariisi konverentsi lõppavaldus oli mõeldud jõulise signaali saatmiseks Iisraelile ja ametisseastuvale USA administratsioonile, et nad hoiaksid elus lootused kahe riigi lahendusele.

Avalduses kutsuti Lähis- Ida konflikti osapooli «ametlikult taaskinnitama oma panustamist kahe riigi lahendusse» ja mitte astuma ühepoolseid samme, mis võiksid kõnelused nurjata.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu nimetas konverentsi mõttetuks.

Tagasi üles
Back