Welt: mida jutustavad meile Trumpi laual olevad esemed?

New Yorgi Trump Tower, mille katusekorruselel asuvad Donald Trumpi eluruumid.

FOTO: Seth Wenig/AP/Scanpix

Saksa väljaanne Die Welt võttis ette pildi sel nädalal USA presidendi ametisse asutava Donald Trumpi praegusest töölauast New Yorgis Trump Toweris ning analüüsis seal leiduvaid esemeid.

DVD

Laua all maas on dokumentaafilm «Kodanik sõdur», mis kujutab Oklahoma rahvuskaardi sõdurite tegutsemist 2001. aastal Afganistanis. New York Timesis ilmunud arvustuse põhjal muudab linateos sõja kohutavalt käegakatsutavaks. «Oht on tuntav ja tuntav on ka kurbus, mis järgneb kõige õudsematele stseenidele,» kirjutab arvustaja Ken Jaworowski.

AJAKIRJAD

Laua peal virnas 13 ajakirja Time numbrit, kus Trump on aasta inimesena kaanel.

KIRI TULEVIKUST

Ajakirjakuhja peal on kiri tulevikust – kirjutamise kuupäevaks on pandud 20. jaanuar ning allkirja on andnud juba president Donald J. Trump. «Kallis Kellyanne, minu meelest on meil väga hea põhjus täna tähistada – tegu on Sinu sünnipäeva ja 45. USA presidendi inauguratsioonipäevaga,» kirjutab Trump kirjas oma kampaanijuhile Kellyanne Conwayle.

BRIIFINGUMATERJAL

Kääride, kuulsate punaste mütside ja muu pudi-padi vahel on märgata dokumenti pealkirjaga «Force Effectiveness by US Service» («Operatsioonivägede tõhusus erinevate osavägede mõttes»). Esimene punkt: «USA merevägi». Pole selge, kas tegu on Trumpi nõunike koostatud ülevaadega või mõne mõttekoja toodanguga. Welt lisab, et relvavägede ülemjuhatajana peab Trump tõesti taolise teemaga kursis olema.

RAAMAT

Lisaks on Trumpi laual J.R. Thorntoni ilukirjandusteos «Ilus riik», mis räägib 14-aastase Chasa loo, kes sõidab Pekingisse professionaalseks tennisistiks saama. Kohapeal märkab noor inimene kommunismi ja partei ülemvõimu, kuid ka paljulubavat ühiskonda. Arvustuste järgi on raamat lihtsas keeles jutustus, mis sobib pigem lastele kui täiskasvanutele. «Kas Trump kasutab raamatut oma Hiina-teadmiste suurendamiseks?» küsib Welt.

ISA PORTREE  

Raamitud mustvalge portree kujutab Frederick Christ Trump Juniori ehk Donald Trumpi kinnisvaramagnaadist isa, kes pani aluse perekonna jõukusele.

Pilte saab vaadata siit!

Tagasi üles