Piraadid ähvardavad kaubalaeva õhku lasta
Lunaraha maksmiseks anti aega kolm päeva!

Ukraina kaubalaev Faina piraatide võimuses.

FOTO: Reuters / Scanpix

Somaalia rannikul mitmekümne tanki ja relvalastiga Ukraina kaubalaeva kaaperdanud mereröövlid nõuavad jätkuvalt aluse ja selle meeskonna vabastamise eest suurt lunaraha ning ähvardavad keeldumise korral kõik õhku lasta.

 

Piraatide kõneisik teatas eile satelliittelefoni teel meediale, et nad nõuavad esmaspäeva ööseks 20 miljonit dollarit või muidu laev hävitatakse, vahendas BBC News. Ta lisas, et ka röövlid ise on valmis surema koos pantvangistatud meeskonnaga.

«Me pidasime täna rohkem kui kolm tundi koosolekul nõu ning otsustasime laeva ja lasti õhku lasta – koos meie endiga – kui laeva omanikud ei tule vastu meie lunaraha nõudmisele,» rääkis piraatide esindaja Sugule Ali viimases kõnes Associated Pressile.

«Kolme päeva pärast, alates homsest, loobutakse lõpetatakse teated laevalt. Me kas saavutame oma eesmärgi ja saame lunaraha või hukkume koos laeva, selle meeskonna ja lastiga,» rõhutas ta veelkord.

Keeniasse teel olnud kaubalaev Faina hõivati kahe ja poole nädala eest koos paarikümne meremehe ja lastiga, mille hulka kuulusid muu hulgas relvad ja tankid. Laeva venelasest kapten suri mõned päevad hiljem ilmselt insuldi tagajärjel.

USA sõjalaevad piirasid seejärel kaubalaeva ümber ning regiooni oodatakse ka Vene fregatti, mis aga viibib alles Vahemerel. Faina pardal on pantvangis peamiselt ukrainlased, ent ka paar venelast ja üks lätlane.

 

Tagasi üles