iDeal kampaania

Vene diplomaadi süül abikaasa kaotanud kirgiisi naine läheb kohtusse

FOTO: Tom Szczerbowski / AFP / Scanpix

Kõrgõztani naine Nelli Leksina teatas, et annab kohtusse Vene saatkonna Biškekis seoses nende diplomaadi põhjustatud liiklusõnnetusega, kus hukkus tema abikaasa.

Leksina väitel oli valejutt Kõrgõzstani riigimeedias ilmunud info, justkui avaldanuks Vene saatkond talle kaastunnet ja lubanud maksta tema abikaasa Aleksi Leksini matusekulud. Naise sõnul mingit kaastundeavaldust saatkonnalt polnud ja abikaasa matusekulud maksis kinni mehe tööandja.

Liiklusõnnetus juhtus 16. veebruaril, kui Vene saatkonna numbrimärgiga Toyota Land Cruiser Prado kihutas punase tule alt läbi ja sõitis suurel kiirusel sisse Leksini juhitud Mercedes Sprinteri kaubikusse. Leksin suri teel haiglasse.

Vene saatkonna pressiesindaja Darja Pahhomova sõnul juhtis autot Viktor Puhhovi nimeline diplomaat.

Õnnetust filmis sündmuspaigal viibinud kolmas autojuht, kes selle ka Youtube’i postitas. Klipilt on näha, et foor oli punane juba rohkem kui viis sekundit ja Leksin ristmikule sõitnud hetkeks, kui Vene diplomaat keelutule alt tema kaubikusse kihutas.

Puhhov toimetati samuti haiglasse seoses vaagnaluuvigastusega.

Videoklipp pahandas paljusid Kõrgõzstani sotsiaalmeediakasutajaid ning 17. veebruaril kutsus riigi välisministeerium juhtunust aru andma Vene saatkonna asjuri Aleksei Mzareulovi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles