E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põhja-Korea sarjas Malaisia võime Kimi poolvenna lahkamisega seoses

BNS
Facebook
Comments
Malaisia politsejuht Khalid Abu Bakar näitab pressikonverentsil kahtlusaluste fotosid.
Malaisia politsejuht Khalid Abu Bakar näitab pressikonverentsil kahtlusaluste fotosid. Foto: MANAN VATSYAYANA/AFP

Põhja-Korea riiklik meedia sarjas neljapäeval Malaisia võime Kim Jong-nami lahkamisega seoses, mida nimetas muu hulgas "ebamoraalseks ja ebaseaduslikuks".

Malaisia politsei teatas päev varem, et Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni poolevenna tapmises süüdistatakse kahte naist, kes olid enne rünnakut katnud oma käed mürkkemikaaliga ja hõõrusid seda ohvrile näkku.

"Malaisia on kohustatud loovutama surnukeha koheselt Põhja-Koreale, sest on sooritanud lahkamise ebaseaduslikul ja ebamoraalsel viisil," edastas uudisteagentuur KCNA võimude seisukohta.

Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni poolvend Kim Jong-nam suri eelmisel nädalal Malaisias. Ta mürgitati Kuala Lumpuri lennujaamas. Lõuna-Korea väitel sooritasid rünnaku Pyongyangi heaks töötanud naisagendid.

"Kõige suurem vastutus tema surma eest lasub Malaisia valitsusel, kelle territooriumil Põhja-Korea kodanik elu kaotas," jätkas KCNA.

Malaisia on esialgu keeldunud ohvri surnukeha loovutamisest Põhja-Koreale. Kahe riigi vaheliste suhete pingestumisega seoses kutsus Malaisia koju oma Põhja-Korea suursaadiku.

Põhja-Korea hinnangul muutus Malaisia võimude suhtumine vaenulikuks pärast seda, kui Lõuna-Korea oli avaldanud oma mürgitamiskahtlused.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles