L, 10.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veidruste valimik

Postimees
Veidruste valimik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elizabeth II
Elizabeth II Foto: Owen Humphreys/PA Wire/PA Images/Scanpix

Toodud valikus näeb viimasel ajal nii Venemaal kui ka erinevates Euroopa riikides ringlusse läinud libauudiseid, mis on postitatud Euroopa Liidu rakkerühma hallatavale veebilehele «EU vs. Disinformation» (EL vers valeinfo).

-Bulgaaria kaob

Väljaande The Bulgarian Times kohaselt öelnud ELi laienemisvolinik Johannes Hahn, et 40 aasta jooksul kaob bulgaaria rahvas. Hahni kinnitusel olla protsess pöördumatu ja EL peab territooriumi lihtsalt enda valdusse võtma.

-Balti riigid sepistavad invasiooni

Vene telekanalis Zvezda 10. veebruaril avaldatud info järgi valmistuvad Baltimaad Venemaa ründamiseks. Märk sellest on NATO vägede saabumine neisse riikidesse. Vajadus suur naaberriik vallutada on aga tekkinud majanduslikel põhjustel – kolmik on praktiliselt pankrotis oma Vene-vastase poliitika tagajärjel.

-Rootslased ei saa valida

Tšehhi portaal Protiproud kirjutas 15. veebruaril, et Rootsi valitsus otsustas kolm aastat tagasi valimised tühistada. See tähendab, et rootslased ei pääse hääletama aastani 2022.

17. veebruaril kirjutas sama portaal aga artikli, millest selgus, et USA relvastab ISISt, jutud Ühendriikide vallandatud rahvusliku julgeoleku nõuniku Michael Flynni kõnelustest Venemaaga olid fabritseeritud ning Venemaa mitte ei annekteerinud Krimmi, vaid seal leidis hoopis aset rahumeelne rahvahääletus.

-Ukrainal on vale nimi

17. veebruaril teatas Vene Pervõi Kanal, et «Ukraina» polegi Ukraina õige nimi. Õige oleks kasutada hoopiski nimesid «Malorossija» (e.k Väikevenemaa) ja «Novorossija» (e.k Uusvenemaa).

-Briti arheoloogid Krimmis

Kui uskuda Vene uudisteagentuuri RIA Novosti, alustavad Briti Bristoli ülikooli arheoloogid hoolimata anneksiooni tõttu kehtestatud piirangutest peagi väljakaevamisi Krimmi ajaloolistes paikades.

-Saksa okupandid Tšehhis

Tšehhi portaali Zvedavec.org kohaselt jätkub nende riigis Saksa okupatsioon. Selle tingivat Tšehhi relvajõudude ja Bundeswehri vahel sõlmitud kokkulepe, mille järgi allutatakse üks nende armee brigaad Saksa juhtimisele. Portaal selgitab, et see on osa Saksamaa püüdest valitseda Euroopa üle. Viimast soovivat Berliin teha aga selleks, et Euroopa rahvusriigid ei saaks end migratsioonilaine eest kaitsta.

-Ukraina supersõdurid

14. veebruaril Vene ajalehes Izvestija ilmunud loo järgi võtavad Ukraina sõdurid tugevaid psühhotroopseid ravimeid. Tänu nendele saavad ukrainlased võitlust jätkata isegi siis, kui neid on tulistatud ja nad on raskelt viga saanud.

-Kuninganna Elizabeth valmistumas viimsekspäevaks

Üks persoone, kes Vene libauudisemeistritele ilmselgelt meeldib, on Briti kuninganna Elizabeth II. Libauudistesaidil Yournewswire ilmunud teate kohaselt on monarh jõulude eel kohuunud usuliidritega, et arutada eelseisvat üleilmset sõda ja inimkonna viimseid päevi.

BBC vahendusel teatas see väljaanne järgmist: «Kohtumisel Venemaa patriarhi Kirilli ja Canterbury peapiiskopiga ütles kuninganna: «Nüüd peame tegema vajalikud ettevalmistused ütlemaks hüvasti oma lähedastele, sest me ei tea, kes jääb ellu ja kes sureb. Neil viimastel päevadel surevad paljud.».»

Tagasi üles