K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

USA president lubas sissesõidukeelu külmutamise edasi kaevata

BNS
Facebook Twitter
Comments 1
USA president Donald Trump kohtus kolmapäeval toetajatega Nashville´is.
USA president Donald Trump kohtus kolmapäeval toetajatega Nashville´is. Foto: Mark Humphrey/AP

USA president Donald Trump lubas kolmapäeval, et kaebab sissesõidukeelu külmutamise vajadusel ülemkohtusse.

"Seadus ja põhiseadus annab presidendile õiguse peatada immigratsioon, kui see kahjustab meie riigi huve," ütles Trump Nashville´is toetajatele peetud kõnes.

"Me läheme selle asjaga nii kaugele, kui vaja. Sealhulgas ka ülemkohtusse. Me võidame," lubas Trump juubeldavale rahvahulgale.

Hawaii kohtunik Derrick Watson külmutas kolmapäeval Trumpi uue sissesõidukeelu vaid mõned tunnid enne selle jõustumist.

Keeldu arutatakse parajasti veel kahes kohtus, millel on volitused väljastada üleriigilisi otsuseid. Marylandis tegutsev föderaalkohtunik on samuti lubanud lähitundidel oma otsusega välja tulla ja Washingtoni osariigi algatatud kohtuasja käsitleb Seattle´is sama apellatsioonikohus, mis külmutas veebruaris Trumpi esimese sissesõidukeelu.

Üle 130 USA välispoliitikaeksperdi taunis nädalavahetusel Trumpi uuendatud sissesõidukeelu, nimetades riigipeale saadetud kirjas seda riigi rahvuslikku julgeolekut samavõrd kahjustavaks kui esialgne määrus.

Trumpi uuendatud täidesaatev määrus sulgeb USA piirid ajutiselt kõigile põgenikele ja kuue peamiselt moslemitest elanikkonnaga riigi kodanikele. See keelab põgenike vastuvõtmise 120 päevaks ja peatab 90 päevaks viisade väljastamise Iraani, Liibüa, Somaalia, Sudaani, Süüria ja Jeemeni kodanikele.

Määrus pidi jõustuma 16. märtsil ja see asendab föderaalkohtus blokeeritud esialgset korraldust, mis anti välja jaanuari lõpus.

Facebook Twitter
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles