Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Filipiinide president: meie Euroopa kriitikud on sõgedad

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Filipiinide president Rodrigo Duterte | FOTO: Aaron Favila/AP/Scanpix

Filipiinide president Rodrigo Duterte nimetas  tema narkosõda kritiseerinud Euroopa Parlamendi saadikuid sõgedateks ja lubas taas, et kõik uimastikaubitsejad tapetakse.

Euroopa Parlament mõistis eelmisel nädalal hukka kohtuväliste tapmiste suure arvu Duterte sõjas uimastiäri vastu.

«Ma ei saa neist sõgedatest aru. Mida te üritate meile peale suruda? Miks te ei tegele oma asjadega?» ütles Birmas visiidil viibinud Duterte, kes kasutab oma kriitikute vastu sageli vandesõnu ja solvanguid.

Eelmise aasta keskel ametisse astunud Duterte juhib halastamatut kampaaniat ebaseadusliku uimastiäri vastu, mis tema sõnul ähvardab muuta Filipiinid narkoriigiks. Politsei on teatanud üle 2500 inimese tapmisest, inimõiguslaste sõnul on narkosõjaga seotud veel üle 5000 surma.

Europarlament kiitis möödunud nädalal heaks resolutsiooni, milles mõisteti hukka Duterte narkosõjas aset leidvate seadusväliste tapmiste arv. Saadikud ärgitasid ÜRO inimõigusnõukogu asuma uurima Duterte narkosõda ning väljendasid muret riigipea teate pärast, milles viimane ütles, et kavatseb ennistada surmanuhtluse.

Tagasi üles