Lõuna-Koreas tõsteti merepõhjast uppunud parvlaev

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sewoli vrakk veepinna alt paistmas.
Sewoli vrakk veepinna alt paistmas. Foto: STR/AFP

Lõuna-Koreas tõsteti neljapäeva varahommikul merepõhjast kolm aastat tagasi uppunud parvlaev Sewol, edastas uudisteagentuur Yonhap.

"Kell 03.45 võis veepinna all palja silmaga juba näha Sewoli osa, mida arvatakse olevat stabilisaator," kinnitas mere- ja kalandusministeeriumi ametnik agentuurile.

Operatsioon parvlaeva Sewol pinnaletõstmiseks algas kolmapäeval. Kui parvlaeva tõstmine täielikult õnnestub, siis üritatakse see toimetada Mokpo sadamasse.

"Aluse tõstmine ja Mokposse toimetamine võtab aega umbes kaheksa päeva. Veel mitu päeva kulub selle kuivdokki saamiseks," ütles ametnik.

Incheoni sadamalinnast Jeju kuurortsaarele teel olnud Sewol, pardal 476 inimest, läks põhja 2014. aasta 16. aprillil. Laeval viibis õnnetuse ajal 325 keskkooliõpilast, vaid 75 neist õnnestus eluga pääseda. Kokku hukkus 304 inimest.

Kohus mõistis Sewoli kapteni Lee Jun-seoki süüdi tapmises ja talle määrati eluaegne vanglakaristus. Lühema karistuse sai veel 14 meeskonnaliiget.

Tragöödia vapustas lõunakorealasi ka seepärast, et selle põhjustasid peaaegu eranditult inimlikud eksimused - aluse ebaseaduslik ümberehitus, ülekaalus last, kogenematu meeskond ning operaatorite ja riigiametnike halvad suhted.

Sewol lebas rohkem kui 40 meetri sügavuses. Alus kavatseti välja tõsta juba eelmisel aastal, tänavu on operatsiooni algust halva ilma tõttu korduvalt edasi lükatud.

Arvatakse, et üheksa kadunuks jäänud inimese surnukehad võivad olla tänini laevas lõksus. Sewoli tervena pinnale tõstmist nõudsid ohvrite omaksed.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles