E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ungari alustas kampaaniaga «Peatagem Brüssel»

BNS
Ungari alustas kampaaniaga «Peatagem Brüssel»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Foto: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Scanpix

Ungari võimud hakkasid täna jagama inimestele Euroopa Liidu vastast küsimustikku, milles palutakse leibkondadelt nõu, kuidas Ungari iseseisvust ähvardava Brüsseli poliitikaga toime tulla.

Ankeet pealkirjaga «Peatagem Brüssel!» saadetakse ungarlastele posti teel, ütles kõrge valitsusametnik Bence Tuzson kampaaniat ajakirjanikele tutvustades.

«Ungaril seisavad ees suured otsused ja võitlused. Ungari suudab võita vaid siis, kui tunneb kogu rahva toetust,» lausus Tuzson.

Ankeedis on kuus küsimust, milles tuntakse peamiselt huvi, mida peaks riik ELi immigratsiooni- ja majanduspoliitika suhtes ette võtma.

Üks küsimus kõlab näiteks: «Mida peaks Ungari tegema, kui Brüssel tahab hoolimata viimase aja terrorirünnakutest Euroopas ikka sundida Ungarit illegaalseid immigrante sisse laskma?»

Valida on järgmiste vastusevariantide vahel: «Illegaalseid immigrante tuleb hoida võimude kontrolli all, kuni nende asjus on otsus langetatud» ja «Me peaksime lubama illegaalsetel immigrantidel vabalt Ungaris ringi liikuda».

Peaminister Viktor Orbáni parempoolse valitsuse «Riiklik konsultatsioon 2017» on samm edasi eelmisel nädalal jõustunud reeglitest, millega lubatakse sisserändajaid piiridel konteinerlaagrites määramata aja kinni pidada.

Samalaadne riikliku konsultatsiooni kampaania viidi läbi ka 2015. aastal – siis küsiti leibkondade arvamust immigratsiooni ja terrorismi kohta.

Märksõnad
Tagasi üles