Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

KOHALIK VAADE: Kalamälu võidukäik

Serbia uue presidendi Aleksandar Vučiču kampaaniaplakat. FOTO: ANDREJ ISAKOVIC/AFP/Scanpix

Vihased sajatused ja vilistamine ei tee Serbia peaministri Aleksandar Vučići pühapäevast suurt võitu olematuks. «Minu võit on sama puhas kui pisarad,» vastas protestijatele presidendivalimistel 55,1 protsenti häältest saanud Vučić ja sõitis juba oma esimesele välisvisiidile Bosniasse Mostari. 

Tellijale Tellijale

Kui kuulata Belgradi noorte arvamust, oli valimistulemus avalikkusele suur üllatus. Nad tahavad muutust, uut Serbiat, mis distantseeriks end Balkani ajaloost. Serbialased teevad seda juba niigi igapäevaelust: igal aastal lahkub riigist rohkem kui 55 000 enamasti noort kodanikku, et võõrsile paremaid väljavaateid otsima minna.

Valimistulemus ei ole aga mingi üllatus, kui ülejäänud Serbia arvamust küsida. Vučići populaarsus on silmanähtav. Serbia maapiirkonnas peetakse teda tänini kangelaseks. Lisaks oli ta tihedalt seotud Serbia rahvusliikumisega. Aasta tagasi levis temast isegi video, kus ta poseeris Kalašnikoviga, taustal ümbritsevad Bosnia ja Hertsegoviina pealinna Sarajevot ümbritsevad mäed. Maapiirkonnas on tal palju olulisem roll kui rahvusvahelises üldsuses.

Tagasi üles
Back