USA president lubas tõhustada kaitset Põhja-Korea vastu

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lõuna-Korea uudised Põhja-Korea raketikatsetusest.
Lõuna-Korea uudised Põhja-Korea raketikatsetusest. Foto: JUNG YEON-JE/AFP

USA president Donald Trump lubas kolmapäevases telefonivestluses Jaapani presidendi Shinzo Abega, et Ühendriigid jätkavad oma sõjaväe ülesehitamisega tõhustamaks kaitset Põhja-Korea vastu, edastas Valge Maja.

Riigipead vestlesid päev pärast Põhja-Korea järjekordset raketikatsetust. USA armee andmetel tulistas Põhja-Korea välja kesktegevusraadiusega ballistilise raketi.

"President tegi selgeks, et USA jätkab oma sõjalise võimekuse tugevdamist, et olla täiel jõul valmis kaitsma iseennast ja oma liitlasi," märgiti teadaandes.

Väljaande Financial Timesi andmetel peab praegune USA administratsioon Põhja-Koread Ühendriikidele kõige vahetumaks ohuks. Riikliku julgeolekunõukogu asenõunik Kathleen Troia McFarland avaldas ajalehele arvamust, et suure tõenäosusega saavutab Põhja-Korea veel enne Trumpi praeguse ametiaja lõppu võimekuse tabada raketiga USA mandriosa.

Trump ütles usutluses Financial Timesile, et Ühendriigid on valmis Põhja-Korea tuumaohu likvideerima ka iseseisvalt, kui Hiina ei lisa survet selle probleemi lahendamiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles