Kiievilt nõutakse piraatidele lunaraha maksmist

Ukraina kaubalaeva Faina tekil pildistatud piraadid ja meeskonnaliikmed.

FOTO: AFP / Scanpix

Somaalias kaaperdatud kaubalaeva Faina meeskonnaliikmete sugulased nõuavad Ukraina valitsuselt miljonite dollarite maksmist piraatidele lunarahaks, et päästa pantvange hukatusest.

 

Kiievis presidendipalee ees korraldatud meeleavaldusel süüdistasid sugulased võime tegevusetuses juba eelmisel kuul alanud kriisi lahendamiseks ning nõudsid kokkusaamist riigipeaga, vahendas BBC News.

Somaalia rannikule hõivatud aluse vedanud mereröövlid ähvardasid nädalavahetusel laeva koos kõigega õhku lasta, kui neile ei maksta esmaspäeva ööseks 20 miljonit dollarit.

Associated Pressile eile intervjuu andnud piraatide kõneisik Sugule Ali siiski lisas, et seda tähtaega võidakse laevaomaniku ja teiste ametnike palvel pikendada. Ukraina valitsus on teatanud, et ei toeta olukorra lahendamist jõuga.

MV Faina juurde on kogunenud USA sõjalaevad ning piirkonnale läheneb ka Vene fregann Neustrašimõi. Kaubalaeva lastis on ka relvad, sealhulgas mõnikümmend Nõukogude päritolu tanki, mis väidetavalt võisid olla teel Lõuna-Sudaani. Faina meeskond koosneb valdavalt ukrainlastest, kuid seal on ka paar venelast ja üks lätlane.

 

Tagasi üles