USA meedia: Trumpi «armaada» ei seilanud Põhja-Koread ähvardama

USA lennukikandja USS Carl Vinson

FOTO: HANDOUT/U.S. Navy/Scanpix

USA meedia teatel andsid president Donald Trump ja juhtivsõjaväelased möödunud nädalal lennukikandjale USS Carl Vinson käsu võtta kurss Korea poolsaare suunas, kuid nüüd ilmnes, et laev seilas hoopis teises suunas.

Kuna Põhja-Korea on nii USAd kui teisi lääneriike pidevalt ähvardanud aina uute raketikatsetuste ja koguni tuumasõjaga, siis otsustas USA teha omapoolse ähvarduse, saates välja lennukikandja.

USA lennukikandja USS Carl Vinson

FOTO: US NAVY/REUTERS/Scanpix

Valge Maja kinnitas lennukikandja saatmist Põhja-Korea hirmutamiseks, kuid pärast president Trumpi esinemist Fox News kanalil ilmnes uusi fakte.

Kui Fox Newsi saatejuht küsis Trumpilt, milline on tema Põhja-Korea-vastane strateegia, jäi president diplomaatiliselt napisõnaliseks, samas aga viitas ähvardusele.

«Ma ei paljasta detaile, kuid me saadame sinna väga tugeva «armaada»,» lausus Trump.

USA lennukikandja USS Carl Vinson / Handout/Reuters/Scanpix

FOTO: HANDOUT/Reuters/Scanpix

Eile teatasid nii Washington Post kui New York Times, et Trumpi «armaada» ei seilanud mitte Korea poolsaare suunas, vaid see saadeti Austraalia ja USA mereväe ühisõppustele.

USA lennukikandja USS Carl Vinson

FOTO: US NAVY/REUTERS/Scanpix

Austraalia ja USA sõjalaevade ühised manöövrid toimuvad Korea poolsaarest 3500 meremiili kaugusel India ookeanis.

Valge Maja ei soovinud USA meedia paljastust kommenteerida. USA väljaannete andmetel oli kaitseminister James Mattis teatanud üks päev enne Trumpi sõnavõttu Fox News kanalil, et USS Carl Vinson seilab Korea poolsaare suunas, et ähvardada Põhja-Koread.

Laeva tegelik kurss ei oleks selgunud, kui USA merevägi ei oleks esmaspäeval avaldanud fotosid USS Carl Vinsonist, mis oli siis Indoneesias Jaava ja Sumatra saare vahelises Sunda väinas.

USA lennukikandja USS Carl Vinson / Handout/Reuters/Scanpix

FOTO: HANDOUT/Reuters/Scanpix

USA meedia andmetel tegi merevägi lennukikandjast fotod möödunud laupäeval ehk neli päeva pärast seda, kui Valge Maja pressiesindaja Sean Spicer teatas USS Carl Vinsoni väljasaatmisest.

USA kaitseministeerium selgitas nüüd rutakalt, et see laev osaleb USA-Austraalia ühismanöövritel ja alles siis võtab kursi Korea poolsaare suunas ning peaks sinna jõudma järgmisel nädalal.

Tagasi üles