Itaalia linnapea võitleb selfisid tegevate maavärinaturistide vastu

Amatrice

FOTO: LaPresse/Fabio Cimaglia/LaPresse/Scanpix

Möödunud aasta 24. augustil tabas Kesk-Itaalia Umbria, Lazio, Abruzzo ja Marche piirkondi maavärin magnituudiga 6,2 ning hukkus 299 inimest.

Maavärinapaigast on nüüdseks saanud Itaalia üks populaarsemaid turismiatraktsioone, kuhu inimesed tulevad tegema selfisid, millel on näha ka varisenud hooneid, edastab The Independent.

Amatrice pärast maavärinat

FOTO: FILIPPO MONTEFORTE/AFP/Scanpix

Amatrice linnapea Sergio Pirozzi sõnul hävitas maavärin peaaegu täielikult selle linna ja taastamine võtab aega, kuid turistidehordid segavad taastamist.

Ülesehitustööd Amatrices

FOTO: LaPresse/Fabio Cimaglia/LaPresse/Scanpix

«Ärge tulge Amatricesse tegema varisenud majadega selfisid, olen selle tõttu väga vihane. Olen näinud, kuidas linna külastavad inimesed rusude juures end jäädvustavad,» lausus linnapea Pirozzi.

Briti prints Charles kätlemas Amatrice linnapea Sergio Pirozziga / Reuters/AFP/AP/SCANPIX

FOTO: Reuters/AFP/AP/ScanPix

Linnapea sõnul peaks turisid austama kohalikke, kes kodud kaotasid ja  minema Amatrice asemel hoopis loodust ja mägesid vaatama.

Amatrice elanikud ja poliitikud avaldasid sotsiaalmeedias Pirozzi üleskutsele toetust.

Amatrice

FOTO: REMO CASILLI/REUTERS/Scanpix

Lazio regiooni kuberner Nicola Zingaretti lisas, et nii itaallased kui teiste riikide kodanikud peaksid saama aru, et neil on õigus rahus oma linnad ja külad taastada ning nad ei soovi olla «kurioosumiteks».

Mitmed Itaalia kuulsused külastasid Kesk-Itaalia maavärinapiirkonda, aidates samas heategevuslikus korras koguda sealsete elanike jaoks raha.

Amatricet käis vaatamas ka Briti prints Charles, kuna seal hukkus kolm Briti kodanikku.

Briti prints Amatrices

FOTO: Arthur Edwards/SIPA/Scanpix

Itaalia võimude andmetel läheb maavärinaala taastamine maksma umbes 23 miljardit eurot ja selleks kulub mitu aastat.

Kuigi maavärinast on möödas kaheksa kuud, elavad ikka tuhanded koduta jäänud inimesed ajutistes majutuspaikades. Seismoloogide sõnul võib lähiaastatel selles piirkonnas veel maavärinaid ette tulla.

Tagasi üles
Back