Video: Fox News vallandas seksuaalses ahistamises süüdistatud staarsaatejuhi Bill O’ Reilly

Bill O'Reilly vastane flaierid

FOTO: SHANNON STAPLETON/REUTERS/Scanpix

USA telekanal Fox News teatas, et nende staarsaatejuhi Bill O’Reillyga lõpetati tööleping ja teda enam ekraanil ei näe.

Fox News avaldas saatejuhi lahkumise kohta ühelauselise selgituse: «Pärast hoolikat ja läbimõeldud kaalumist, mis tulenes tema vastu esitatud ahistamissüüdistustest, ei tule Bill O’Reilly enam tagasi».

Bill O'Reilly

FOTO: Christopher Peterson/Christopher Peterson/BuzzFoto.co/Scanpix

Staarsaatejuht on alates 12. aprillist puhkusel ja teda nähti eile Vatikanis, kus ta paavst Franciscusel kätt surus.

O’Reilly, kellel oli oma menukas saade «The O’Reilly Factor», kommenteeris oma vallandamist, et tal on kahju lahkuda alusetute süüdistuste tõttu, sest ta ei ole kedagi seksuaalselt ahistanud.

Bill O'Reilly

FOTO: Andy Kropa/AP/Scanpix

Sponsorid ja reklaamiandjad suhtusid O’Reilly vastu esitatud seksuaalse ahistamise süüdistustesse tõsiselt ning loobusid ta saates end reklaamimast.

USA meedia teatel üritas Fox News varjata, et O’Reilly naisi seksuaalselt ahistas, makstes viiele naisele suu kinnihoidmise eest 13 miljonit dollarit.

Bill O'Reilly reklaamplakat

FOTO: Mary Altaffer/AP/Scanpix

Fox Newsi teatel saab O’Reilly saate, mille igal osal oli umbes neli miljonit vaatajat, endale teine edukas saatejuht Tucker Carlson.

Fox News kuulub firmale 21st Century Fox, mis omakorda saatis firmasisese ringkirja, et O’Reilly vallandamisele eelnes faktide kontrollimine ja pikaajaline kaalumine.

Sellele kirjale on alla kirjutanud meediaärimees Rupert Murdoch ja tema kaks poega, Lachlan ja James. Kirja kohaselt oli O’Reilly kaabeltelevisiooni ajaloo kõige edukam telenägu, kuid nende firma sisekliima ja töösuhted põhinevad austusel ja usaldusel, mitte ahistamisel.

Ka varem on Bill O’Reillyt süüdistatud seksuaalses ahistamises, kuid siis ei astunud teda süüdistanud naised avalikusse nagu nüüd ega korraldanud pressikonverentse.

Bill O'Reilly vastane protestija

FOTO: Erik McGregor/Erik McGregor/Sipa USA/Scanpix

Bill O'Reilly vastane protest

FOTO: Erik McGregor/Erik McGregor/Sipa USA/Scanpix

Tagasi üles