Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Välismaa lühiuudised 21.04.

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Federica Mogherini. | FOTO: Mark Schiefelbein/AP/Scanpix

«Arvan, et meie briti sõbrad kaotavad lahkumisega rohkem kui meie.» Euroopa Liidu välispoliitika juht Federica Mogherini Brexitist.

FSB saab plahvatuse tellijaile jälile

Vene julgeolekuteenistus FSB teatas eile, et on lähedal 14 inimese elu nõudnud Peterburi metrooplahvatuse tellijate kindlaks tegemisele. FSB juhti sõnul on kahe tellija isik peaagu selge. Avaldusest ei selgunud, kas tegemist on rühma või üksikisikutega.

Võimud süüdistavad terroriakti toimepanekus 22-aastast Kõrgõzstanis sündinud Vene kodanikku Akbaržon Džalilovit. FSB on kinni pidanud veel ühe Kõrgõzstanis sündinud mehe, keda kahtlustatakse rünnakule kaasaaitamises. Kokku on kahtlusalustena kinni peetud kaheksa inimest.

AFP/BNS

Putiniga seotud mõttekoda sekkus valimistesse

Vene valitsuse mõttekoda Venemaa Strateegiliste Uuringute Instituut (RISI) töötas välja kava USA 2016. aasta valimistulemuse mõjutamiseks.

Uudisteagentuuri allikateks olid seitse praegust ja endist USA ametnikku. Ametnikud kirjeldasid kahte salastatud RISI dokumenti, milles esitatakse raamistik ja tegutsemisloogika. USA luureni jõudsid dokumendid pärast valimisi.

Instituuti juhivad endised Vene välisluure kõrged ametnikud, kelle määrab ametisse president Vladimir Putini kantselei. USA ametnikest viis nimetasid instituuti Kremli välispoliitiliseks mõttekojaks.

BNS

333 tonni humanitaarabi toimetas Punane Rist Ukraina idaossa.

Poola kohtunikud peatasid protestiks istungid

Poola kohtunikud peatasid eile 30 minutiks kõik istungid, protestides valitsuse kava vastu muuta ühte kõrgemat kohtuorganit, mis kohtunike sõnul on samm kohtusüsteemi politiseerimise poole.

Paljud Poola kohtunikud ei toeta valitsuse kava teha muudatusi Poola riiklikus kohtunike nõukogus. Muudatuste järgi vabastataks kõik praegused nõukogu liikmed ametist ning et parlament saaks õiguse määrata ametisse 15 nõukogu tulevast liiget 25st.

AP/BNS

Vene duumas valmis eelnõu Lenini matmiseks

Vene riigiduumas anti eile sisse seaduseelnõu, mis pakub õigusmehhanismi Vladimir Uljanovi säilmete matmiseks. Eelnõu majanduslikus põhjenduses on öeldud, et kulutused  Lenini keha meditsiinilis-bioloogiliseks säilitamiseks olid 2016. aastal 13 081 500 rubla. Samas märgiti, et riigi kõrgeima ametikandja võimalikeks matusteks nähti 2016. aastal ette 4,6 miljonit rubla. Seega on Lenin võimalik matta tema keha säilitamise kulutuste arvel, seisab põhjenduses.

Interfax/BNS

Slovakkias sai kokkupõrkes viga 24 inimest

Kirde-Slovakkia maanteel sai lumetormis ahelkokkupõrkes viga 24 inimest. Päästjate pressiesindaja sõnul leidis liiklusõnnetus aset umbes kell 6 Popradi linna lähistel. Kahjustada saanud autod blokeerisid täielikult maantee, mis ühendab pealinna Bratislava riigi idaosaga. Võimude sõnul on autodest evakueeritud mitu inimest.

AP/BNS

ÜRO hoiatas Jeemeni sadamat pommitamast

ÜRO ärgitas eile Saudi Araabia juhitavat sõjalist koalitsiooni hoiduma õhurünnakutest Hodeida sadamalinnale, mille kaudu ÜRO sõjast räsitud riiki humanitaarabi saadab. Hodeida on huthi šiiamässuliste kontrolli all ja eluliin Jeemeni nälgivale elanikkonnale. Koalitsioon peab võtma oma sõjalises operatsioonis arvesse humanitaarkaalutlused.

AFP/BNS

Tagasi üles