T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enamus Soomes karistust kandvatest välismaalastest on eestlased

BNS
Facebook
Comments 2
Trellid.
Trellid. Foto: SCANPIX

Välismaalastest vangide arv on Soome kinnipidamisasutustes kiirelt kasvanud ning enamus karistust kandvatest välismaalastest on eestlased.

Välismaalastest vangide arv Soome kinnipidamisasutustest viimase kümne aastaga kasvanud 75 protsenti, selgus neljapäeval avaldatud statistikast. Enamus Soome vanglates karistust kandvatest välismaalastest on eestlased.

Pikka aega olid teisel kohal venelased, kuid nüüd on nende positsiooni endale saanud iraaklased. Esimese viie hulka mahuvad ka leedulased ja rumeenlased.

​«Soomes on endiselt suhteliselt hea olukord, kui vaadata rahvusvaheliselt. Mitmes Lääne-Euroopa riigis on välismaalastest vangide osakaal palju suurem, isegi 30 protsenti ja üle selle,» ütles Soome vanglate ja kriminaalhoolduse eest vastutava ametkonna (Rikosseuraamuslaitos) peadirektor Esa Vesterbacka.

Välismaalastest vangide hulga suurenemist on pikemas perspektiivis mõjutanud ka inimeste vaba liikumine. See on hoogustanud seaduslikku äri- ja muud tegevust, kuid ka piiriülest kuritegevust. Lühemas perspektiivis on välismaalastest vangide osakaalu suurendanud asüülitaotlejate arvu kiire kasv Soomes.

Facebook
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles