Venezuela põhjaosas lasti maha üliõpilasliider

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Venezuela märulipolitseinikud.
Venezuela märulipolitseinikud. Foto: FEDERICO PARRA/AFP

Venezuela põhjaosas asuvas Anzoategui osariigis lasti neljapäeval maha üliõpilasliider, teatas prokuratuur.

Prokuratuuri informatsiooni kohaselt viibis mees parajasti tudengikohtumisel, kui talle lähenes üks kohalolijatest ja tulistas ohvrit korduvalt. Mõrtsukas põgenes hiljem mootorrattaga.

Venezuelas sai kolmapäeval jätkunud vägivaldsetes meeleavaldustes president Nicolás Maduro autokraatse võimu vastu surma vähemalt üks inimene. Tegemist oli 18-aastase mehega, kelle surma asjaolud on ebaselged. Sotsialistist Maduro vastastes meeleavaldustes on umbes kuu aja jooksul saanud surma 32 inimest.

Venezuela on olnud viimase kuu aja vältel sügavas majanduslikus ja poliitilises kriisis.

Viimased kokkupõrked leidsid kolmapäeval aset pealinna Caracase idaosas, kust tõusid taevasse hallid suitsupilved ning kus märulipolitsei koos veekahuritega varustatud veokitega surus meeleavaldajaid tagasi.

Meeleavaldajad nõuavad Maduro võimult taandumist, ent riigipea püüab opositsiooni katseid õõnestada nüüd ka põhiseaduse muutmisega, et kindlustada oma võimu. Paremtsentristlikud kriitikud ütlevad, et tegemist on Maduro katsega hoida võimust kinni ja vältida valimisi.

Opositsioon süüdistab Madurot majanduskriisi eest, mis on tekitanud toidu-, ravimite ja muude olmekaupade puuduse muidu naftarikkas riigis.

Maduro seevastu näeb kriisi tekitajana USA toetusega kapitalistlikku vandenõu.

Tagasi üles