Toriseja lugu ja tegelaskujugi olnud Kyröle kuidagi eriliselt tuttavad. Sellest hoolimata olnud protsess ebameeldiv.
«Pidin kirjutama lühikeste juppidena, regulaarselt.»
Kui raamat müüki jõudis, oli Kyrö nädalaid müügitabeli tipus ja aastane sissetulek ulatus kaugele üle 300 000 euro. See aga on palju rohkem, kui soome peaministril ja umbes sama võrra kui Kyrö küpsemal kolleegile, kirjanikul Jari Tervol.
Kõike eelnenut tuleb mõistagi lugeda muigvel suuga. Kuid tõsine fakt on see, et Kyröle tegelikult kiitus ja eputamine ei istu.
«Kui palju me tegelikult oma elu suunata võime? Suur osa juhtumistest vaid juhtub, isegi siis, kui meie kujutleme, et oleme ratsionaalseid otsuseid teinud. Kujutleme, et oleme oma elule loogilise alguse, kesskoha ja finaali meisterdanud, ehkki tegelikkuses oleme vaid aimduse ajel radu valinud,» avaldab Kyrö Helsingin Sanomatele antud intervjuus.
Muide, habemega on mehel siiski kindlad sotid. Kui kohtute, eks küsige siis, et miks tal see nüüd on või miks enam pole? Ehkki habemekasvatamine on Kyrö elus pisut keeruline olnud. Lõua otsa tulid esimesed udemed alles 29-aastasena. Varem polnud tal aimugi, kuidas lõuga siledaks tuleb ajada. Lõug lihtsalt oligi sile.
«Nägin välja nagu 13-aastane,» ühmab mees. «Nüüd näen välja nagu habemega teismeline.»
Elu naljaks pöörata oskab Kyrö hästi. Toriseja-lood on hea näide.
«Raamat on küll koomilises võtmes ent tulvil tõsidust.»