«Toidu valmistamine on mulle terapeutiline. Ma ei tohiks tegelikult tunnistada, kui palju ma seda naudin, sest see võib nõrgendada minu läbirääkimiste positsiooni meie Exceli suhtes,” naerab ta. Ometi veidi terve mõistuse häält selles loos!
Exceli kasutusele võtmine tõi ema sõnul nähtavale ka need hirmsad pisitegevused, mis varem tähelepanuta/mõõtmata jäid.
«Prismast lapsele õueriiete ostmine ei ole minu oma aeg.»
Oeh. Tahaks siia vahele väga tsiteerida hokitäht Teemu Selänne abikaasat Sirpat, kes on öelnud, et «kui naine tahab ainult karjääri teha, miks see pere siis üldse luua?»
Kindlasti sõitis proua Lahti sinna Prismasse mugava, sooja autoga, ise lattet juues ja muusikat kuulates ning kombinesooni peale ei läinud tema viimased palgapäeva-eelsed rahad…
Paar lõiku hiljem selgub artiklist veel üks armas fakt: tegemist on muide perega, kus käib professionaalne koristaja! Koristaja palgati kusjuures juba enne laste sündi.
Ma ei tea, kui kaua termin «arjen rumba» on soome keeles juba kasutuses olnud või kuidas just selle Ladina-Ameerika tantsu nimi sellesse väljendisse sattus. Ilmselt seetõttu, et rumbas on suhteliselt lihtne sammukombinatsioon, mis muudkui kordub ja kordub?
Rumba sisuline tähendus – tegemist on romantilise tantsuga, mis väljendab armastust ja tundeid kahe tantsija vahel – on vist «tõlkes kaduma läinud»…
Veel üks soome lastega perede lemmiksõna, mis ka selle artikli lõpus läbi lipsab, on «ruuhkavuodet» ehk ummikuaastad, kuhjumisaastad – nendega kirjeldatakse seda kohutavat tihedat elu, mida laste saamine kaasa toob. Ka sellele sõnale ei ole õnneks head eestikeelset vastet. Võibolla vanemad lihtsalt ei mõtle seda sõna kasutades, et räägivad oma laste lapsepõlvest…
____________________________
Artikkel ilmus portaalis Edasi.org. Romi Hasa (39) on Edasi.org Helsingi-kirjasaatja. Romi on endine Eesti ajakirjanik, nüüdne Soome koduperenaine, kes elab Helsingi agulis koos muusikust abikaasa, kolme lapse ja koeraga ning vaatleb Eesti elu väikselt distantsilt.