Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Saksa parlament toetas migrantide senisest karmimat kohtlemist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Sel 2015. aasta oktoobrikuu pildil ekskordivad Saksa võimud Austria piirlt migrante vastuvõtukeskusesse. | FOTO: Michael Dalder/Reuters/Scanpix

Saksa parlament võttis vastu seaduse, mis lihtsustab asüülitaotlusele eitava vastuse saanud sisserändajate väljasaatmist ning kontrolli nende üle, keda peetakse ohtlikuks.

Eile õhtul vastuvõetud seadus annab migratsiooniametile õiguse hinnata vajalike dokumentideta riiki saabunud migrantide mobiiltelefoniandmeid ning jagada ohtlikuks peetavates olukordades andmeid teiste ametiasutustega.

Uus seadus peaks kiirendama ka asüülikõlbmatute migrantide väljasaatmist ning võimudel on lubatud väljasaatmist ootavaid inimesi senise nelja päeva asemel kuni 10 päeva kinni pidada, kui neis nähakse ohtu.

Ohtlikuks peetavaid väljasaadetavaid võib edaspidi jälgida ka elektroonilise jalavõru abil.

Meetmed võeti tarvitusele reaktsioonina veokirünnakule Berliini jõuluturul, sest selle sooritas väljasaatmist ootav migrant, kes oli saanud asüülitaotlusele eitava vastuse.

Tagasi üles