N, 5.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President Koivisto matused peatavad Helsingis liikluse

Facebook
Comments
Vaade Mannerheimintielle: nii kulges matuserongkäik aastal 1986, mil maeti president Urho Kekkoneni. Samal moel liigub nüüd ka presiden Koivisto sark.
Vaade Mannerheimintielle: nii kulges matuserongkäik aastal 1986, mil maeti president Urho Kekkoneni. Samal moel liigub nüüd ka presiden Koivisto sark. Foto: Pentti Koskinen

Helsingi kesklinna on neljapäeval, 25. mail kogunemas hinnanguliselt kümneid tuhandeid inimesi, kes jälgivad president Mauno Koivisto leinarongkäigu liikumist. Matusekorteež sõidab läbi linna pärastlõunal.

Liikluskorralduse muutused on juba alanud. Hiljemalt kolmapäeval teisaldatakse kõik sõidukid, mis matusekorteežile ette võiksid jääda. Parkimine on juba raskendatud või keelatud Kruununhaasi ja Etu-Töölö linnaosades.

Muuhulgas suletakse täielikult kolm suurt peatänavat ehk Pohjoisesplanaadi, Mannerheimintie ja Arkadiakatu, mida kaudu liigub sark Hietaniemi kalmistule.

Kaart toomkiriku ümbrusest
Kaart toomkiriku ümbrusest Foto: Soome riigikantselei
Matusekorteeži liikumise plaan kirikust kalmistuni.
Matusekorteeži liikumise plaan kirikust kalmistuni. Foto: Soome riigikantselei

Kogu teekond on ääristatud piiretega, lisaks seisavad kindlate vahedega tee ääres auvalves ka sõjaväelased. Matusekolonnis ja sarka saatmas on lisaks veel 800 sõjaväelast.

Kõik tseremoonia ja protsessiooni turvaliseks kulgemiseks vajalikud muudatused tehakse Soome kaitsejõudude, sõjaväe ja politsei tihedas koostöös. 

President Mauno Koivisto matusetalitus algab toomkirikus kell 13.

Alates umbes kella 14.30-st liigub sark läbi presidendile oluliste kohtade rohkearvulises matuserongkäigus Hietaniemi kalmistule. Läbi linna kulgev rongkäik kestab hinnanguliselt poolteist tundi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles