Suurbritannias korraldas enesetapupommar ööl vastu teisipäeva rünnaku Manchester Arenal toimunud USA laulja Ariana Grande kontserdile.
Rünnak Manchesterile: mida me seni teame?
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mida me seni teame?
- Vähemalt 22 inimest on saanud surma ning 59 vigastada, kui Manchester Arenal plahvatas pomm. Hukkunute seas oli ka alaealisi.
- Politsei hinnangul sooritas enesetapurünnaku 22-aastane Liibüa juurtega Salman Abedi, kes oli sündinud Manchesteris.
- Briti siseministeriumi sõnul on tõenäoline, et Abedi ei tegutsenud üksi.
- Suurbritannia tõstis eile terroriohu kriitilisele ehk kõige kõrgemale tasemele, mis tähendab, et uued rünnakud võivad olla tõenäolised.
- Ohvitest on tuvastatud 7 inimest: 8-aastane Saffie Roussos, 15-aastane Olivia Campbell, 18-aastane Georgina Callander, 28-aastane John Atkinson ja 32-aastane Kelly Brewster. Hukkunute seas on ka kaks Poola kodanikku - Angelika ja Marcin Klis.
- Vahi all on neli kahtlustatavat: eile arreteeriti 23-aastane meesterahvas, täna veel kolm inimest.
- Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus ISIS.
- Tegemist on ohvrite rohkeima terrorirünnakuga Suurbritannias alates 2005. aasta 7. juulil toimunud pommirünnakutest Londonis.
- Plahvatus toimus esmaspäeval kl 22:33 kohaliku aja järgi (Eesti aja järgi eile kl 00:33) kontserdisaali väljapääsu juures.
- Populaarses spordiürituste- ja kontserdipaigas oli parajasti lõppenud USA laulja Ariana Grande esinemine, mida oli kuulama tulnud ligi 21 000 inimest.