Lennufirma tühistas kõik lennud Heathrow'lt ja Gatwickist
Täiendatud kell 19.08!

British Airways tühistas täna IT probleemide tõttu kõik oma lennud Londoni Heathrow ja Gatwicki lennuväljadelt, samuti tühistati Tallinn-London ja London-Tallinn lennud.

Kui esialgu ütles lennufirma esindaja, et British Airways on tühistanud kõik Heathrow'lt ja Gatwickist täna lähtuvad lennud kuni kella kuueni õhtul, siis hiljem selgus, et tühistatud on kõik lennud terve tänase päeva jooksul.

Ettevõte on kutsunud reisijaid üles vältima neisse lennujaamadesse tulekut.

Briti ajakirjanduse andmeil valitseb Heathrow'l ja Gatwickil kaos. Terminalid on ülerahvastatud ja inimestel tuleb välja pääsemiseks seista järjekorras tunde.

Rike tabas ettevõtet eriti halval ajal, sest Suurbritannias veedetakse pikka nädalalõppu ja paljudel kooliõpilastel on vaheaeg.

Reisijad on pidanud ootama ka maandunud lennukites pikka aega enne, kui need on suudetud tühjendada.

Tühistatud on ka Londonist Heathrow lennujaamast kell 20.45 väljuv lend Tallinnasse ning Tallinnast väljuv lend Londonisse Heathrow lennujaama kell 21.35.

British Airways andmeil puudutavad probleemid firma arvutusüsteeme üle kogu maailma ja on toonud lendude hilinemisi kaasa ka mujal. Ka British Airwaysin veebilehed olid maas.

Lennufirma teatel ei ole nad leidnud tõendeid selle kohta, et tegemist oleks küberrünnakuga.

Suurbritannia on endiselt taastumas kahe nädala tagusest lunavararünnakust, mis puudutas võtmetähtsusega taristut.

Reisijad kirjutasid Twitteris, et nad ei saanud end lennule registreerida ega firma mobiilirakendust kasutada, teised teatasid ootamisest lennukis.

British Airwaysil on olnud arvutisüsteemide häireid ka varem, paljud lennud hilinesid rängalt mullu juulis ja septembris.

Tagasi üles