«Juhtusin mõni aeg tagasi nägema eesti filmi «Sigade revolutsioon» ja mõistsin, et noored on alati ühtmoodi noored, olgu riigikord või aeg millised tahes. Igal ajal on osatud elada ja olnud kõigest hoolimata ka tore.»
Pisut suuremana oli Anna juba Moskvas ühe pere juures au pair ja õppis Maija Aleksandrovna nimelise ülikooli professori eestvõttel õhtuti vene keelt ja kirjandust.
Ent siis ostsid Laine vanemad suvekodu Eestisse Pärnumaale. Ning Laine elus algas uus ajajärk ning ta veedab juba teist aastakümmet suve just Pärnumaal.
Sõpruskond on Annal muidugi lai, ent on üks väike kildkond eriti lähedasi. Hoolimata sellest, et elatakse Läänemere/Soome lahe eri kallastel.
«Me nimetame oma sõpruskonda «kirstukandjateks» – me oleme väiksest peale koos olnud ja usun, et kõnnime lõpuni. Sõna otseses mõttes kirstu kandes hauani.»
Soome-igatsus tähendab Anna jaoks tuttavlikke kohtumisi.
«Iga kord, kui Helsingis olen, kohtan kuskil kohvikus või metroo eskalaatoril kedagi, kes tervitab või pärib, kuidas läinud on. Nagu Ultra Bra laulus: «Tulen kaupunikiin, jossa minut tunnetaan kahviloissa...» Eestis seda momenti ei teki ja selline ootamatu kohtumisrõõm tekitab Soome-igatsuse.»
Anna Tallinna kodu külalistetuba on niisiis pidevalt broneeritud – kogu aeg on keegi külas, tulekul või minemas. Mida aga Anna sõpradele Eestis näitab ning millistele küsimustele kõige rohkem vastama peab?
«Põhiliselt küsitakse n-ö turvaliste taksode kohta. Aga imetlusega on märgatud ka seda, et Eesti on mitmel tasandil palju ekstravertsem ja paindlikum kui Soome. Jah, ma tunnen Eesti arengu üle uhkust, eriti veel seetõttu, et kõik on siin toimunud nii kiiresti ja lühikese aja jooksul.»