NATO: Gaddafi väed kasutavad tsiviilisikuid inimkilpidena

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Liibüa mässuline rusudes sõjaväeauto juures.
Liibüa mässuline rusudes sõjaväeauto juures. Foto: SCANPIX

NATO on Liibüa operatsioonis ja õhurünnakutes praegu erakordselt ettevaatlik, kuna Muammar Gaddafi väed hakkasid kasutama tsiviilisikuid inimkilpidena, sõnas operatsiooni asekomandör täna.

«Liibüa valitsusväed on järjest enam liikunud ebakonventsionaalsete taktikate poole, sulandudes ühte tänavaliiklusega ja kasutades tsiviilelanikkonda edasi liikumiseks,» sõnas kontraadmiral Russell Harding pressikonverentsil. «NATO väed on eriti ettevaatlikud vältimaks võitluse lähedal viibivate tsiviilisikute vigastamist, kes on seal tihtilugu just valitsusvägede taktikalistel kaalutlustel.»

Briti kuningliku mereväe ohvitser lisas, et Liibüa väed kasutavad seda taktikat, et liikuda ida poole Ajdabiya suunas. «See tekitab otsest ohtu linnale ja sellest edasi ka Banghazile,» jätkas ta.

Kuna NATO osalus Liibüa operatsioonis on tõstatanud avalikkuses palju vastuolusid, lisas Harding, et NATO väed kavatsevad rünnata kõiki jõude, kes plaanivad tsiviilisikutele liiga teha.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles