Rünnakus Mali turismikeskusele hukkus kaks inimest

Rünnakus Mali tuirismikeskusele hukkus kaks inimest

FOTO: HABIBOU KOUYATE/AFP

Rünnakus Mali pealinna Bamako lähedal asuvale välisturistide seas populaarsele kuurordile sai pühapäeval surma kaks inimest, julgeolekuministri sõnul vabastasid eriüksused džihadistide käest umbes 20 pantvangi.

«Tegemist oli džihadistide rünnakuga. Mali eriüksuse sekkusid ja umbes 20 pantvangi on vabastatud,» lausus Salif Traore uudisteagentuurile AFP. «Kahjuks on kaks inimest ka hukkunud, neist üks Prantsuse-Gaboni päritolu.»

Lääne-Aafrikas asuv Mali on islamistide mässuga olnud hädas juba mitu aastat, eelkõige riigi põhja- ja keskosas.

2015. aasta novembris võtsid relvastatud isikud Radisson Blu hotellis pantvangi nii külalisi kui hotelli töötajaid. Intsidendis sai surma vähemalt 20 inimest, neist 14 välismaalased.

Rünnaku võttis omaks terrorivõrgustiku Al-Qaeda Põhja-Aafrika haru Islami Magribi Al-Qaeda (AQIM).

Radisson Blu rünnakust saadik on riigis mitu korda pikendatud eriolukorda, viimati pikendati seda kuue kuu võrra aprillis.

2012. aastal langes Mali põhjaosas Al-Qaedaga seotud rühmituste kätte, kes kaaperdasid tuareegide ülestõusu. Islamistid olid sunnitud küll taanduma Prantsusmaa-juhitava sõjaväeoperatsiooni järel 2013. aasta jaanuaris, kuid nad korraldavad endiselt hulgaliselt rünnakuid nii tsiviilisikute kui sõjaväelaste, sealhulgas Prantsuse ja ÜRO vägede vastu.

Tagasi üles