Hispaania piirivalve päästis Vahemerelt 224 sisserändajat

Sisserändajad merepäästealuse pardal Tarifa sadamasse saabumas.

FOTO: MARCOS MORENO/AFP

Hispaania piirivalve päästis laupäeval 224 sisserändajat, kes üritasid tulla viie paadiga Põhja-Aafrikast Euroopasse, teatasid võimuesindajad.

Hispaania merepäästeteenistuse pressiesindaja sõnul päästeti inimesed Hispaaniat ja Marokot eraldavast Gibraltari väinast ja Alboráni merest.

Merepäästeteenistus teatas neljapäeval, et nädala algupoolel toodi merelt ära rohkem kui 400 migranti. Päästeoperatsioonides osalesid merepäästeteenistus, õhujõud, tsiviilkaitse ja mitmed laevad.

Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni andmeil on 1. jaanuarist 30. aprillini üritanud sealtkaudu Euroopasse tulla 3314 inimest. Samal perioodil on selles Vahemere osas uppunud 59 paadipõgenikku.

Hispaaniasse mere kaudu püüdlevate migrantide arv on sel aastal tõusnud, kasvades esimese nelja kuuga mullu sama ajavahemikuga võrreldes kolmekordseks.

Itaaliasse jõudis aasta algusest kuni 18. juunini 69 000 migranti ja veel vähemalt 1889 hukkus.

Kui eelmisel aastal jõudis 1. jaanuarist 18. juunini üle mere Euroopasse 215 700 migranti, siis tänavu oli nende arv 81 292.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk ütles reedel Euroopa Ülemkogu järel, et olukord Vahemere keskosas on ebaregulaarsete migrantide saabumise tõttu endiselt kriitiline.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles