E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Läti politsei annab vähe lootust leida kadunud poissi elusana

Sven Randlaid
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Kadunud Vanja.
Kadunud Vanja. Foto: Läti politsei.

Lätis 1. juulil kadunud viieaastase Ivani otsingud pole siiani mingeid tulemusi andnud, teatas Läti politsei Facebookis, nentides, et lootus leida kadunud laps elusana on väga väike.

Korrakaitsjate sõnul on praegu luubi all kaks peamist versiooni – poisiga juhtus õnnetus või langes ta tahtliku või tahtmatu kuriteo ohvriks, seepärast toimuvad otsingud taktikaliselt täiesti teisel tasemel. Otsingutele on kaasatud kriminaaluurimise valitsuse mõrvaosakonna töötajad, kes osutavad taktikalist ja tehnilist tuge, vahendas Rus.Postimees portaali Rus.tvnet.lv.

Teadmata kadunud Ivan Berladin.
Teadmata kadunud Ivan Berladin. Foto: Läti politsei.

Lapse otsingutele pühendunud vabatahtlike abi on hindamatu. Nende arv kerkis üle 4000, kuid praegu on oluline jätkata juhtumi uurimist spetsiifiliselt, kasutades kriminaal-protsessuaalseid meetodeid.

Käesolevaks hetkeks on teada, et poiss istus kl 8 Tosmares marsruuttaksosse ja sõitis Karosta suunas. 20 minutit hiljem sõitis väikebussiga kesklinna suunas Kuršu väljakuni. Viimast korda nähti teda 1. juulil kl 16 Spidolu tänava piirkonnas.

Viieaastane Ivan Berladin (Ivans Berladins) lahkus lähedaste teadmata oma kodust Liepajas Pavilostase tänaval 1. juulil.

Naabrite sõnul oli Vanja peres sageli konflikte ning laps oli jäetud omapäi. Vaatamata eale võis Vanjat sageli näha jalutamas kodunt kaugel. Politseist öeldi, et perekonna olukorraga hakatakse tegelema hiljem, esmalt tuleb siiski poiss üles leida.

«On suur tõenäosus, et poiss võib asuda mitte ainult väljaspool oma kodulinna, aga ka välismaal: ta võib olla Leedus, Eestis või teistes Euroopa Liidu riikides,» rääkisid Läti kriminaalpolitsei töötajad.

Läti politsei tänas vabatahtlikke abi eest ja teatas, et jätkab Liepajas teadmata kadunud 5-aastase Ivan Berladini otsingutega iseseisvalt, kasutades oma töömeetodeid, kirjutab TVNET. Ei välistata, et laps võis sattuda välismaale, sealhulgas Eestisse ning siinsed vabatahtlikud on otsinguteks valmis.

Eesti vabatahtlikke otsijaid koondava grupi OPEROG eestvedaja Aare Rüütel kutsus üleeile ka meie vabatahtlikke üles valmistuma Läti poisi otsingutele appi minemiseks. Niipea kui Bezvests peaks Eesti vabatahtlikke appi tahtma, on kohe abivägi võtta. «Me oleme kõik oma võimalused välja pakkunud – otsijad, ekraanide kuulutused ja Bezvests on selle Läti politseile edastanud,» ütles Rüütel. «Hoiame nendega sidet.»

Paljud vabatahtlikud jõudsid juba kinnitada, et nad on valmis minema otsingutele.

Eesti politsei- ja piirivalveametist kinnitati kolmapäeval, et Läti poiss on kuulutatud ametlikult ja rahvusvaheliselt tagaotsitavaks. Lõuna prefektuuri juhtivuurija Toomas Joakit ütles, et Eesti politsei on Läti kolleegidega operatiivses infovahetuses.

Poisi tundemärgid: kasv 120 cm, heledad juuksed, sinised silmad, päevitunud nahk. Täpsustatud andmetel kannab laps siniseid pükse ja sinist tõmblukuga kootud kampsunit, mille esiküljel on valge embleem.

Lapse leidmisel palutakse teda mitte silmist lasta ning teatada kiiresti telefonil 112 või telefonil 22 084 084.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles