Galerii: Korsikal võideldakse metsapõlengutega

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prantsusmaal võitlesid sajad tuletõrjujad esmaspäeval Korsika saarel lõõmavate metsapõlengutega, mis ähvardavad elumaju, teatasid päästetöötajad.

Biguglia äärelinnast evakueeriti kahjutule lähenedes elanikud.

«Tuli on raevukas ja liigub Biguglia elurajoonide poole,» kinnitas tsiviilkaitseteenistuse kolonelleitnant Michel Bernier.

Kahjutuli hävitas linna lähedal saeveski ja maha on põlenud vähemalt kümme sõidukit. Teine suurem põleng lõõmas Aleria linna ümbruses, kuid esmaspäeval saadi see kontrolli alla.

«Me ootame abivägesid,» ütles regiooni tuletõrjeülema asetäitja Jean-Jacques Peraldi. Peraldi info kohaselt tegeleb praegu põlengu kustutamisega 150 inimest ja kümneid tuletõrjeautosid.

Omavalitsusametniku Gerard Gavory andmetel abistab põlengute ohjeldamisel kolm kustutuslennukit.

Sajad tuletõrjujad kustutavad metsapõlengut ka 15 kilomeetri kaugusel Prantsuse Rivieras asuvast Nice´i linnast. Esmaspäeva õhtul puhkenud põleng on kohalike võimude teatel saadud «peaaegu kontrolli alla».

Kustutustöödel sai kergelt vigastada kolm tuletõrjujat, elamuteni ei ole 120 hektarile laienenud põleng ulatunud.

Viimastel päevadel on tugeva tuule ja palavuse toel puhkenud maastikupõlengud samuti Prantsusmaa kaguosas asuvas Provence´i regioonis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles