Männi sõnul ütles Itaalia fotoreporter talle alguses, et lugu ilmub Itaalia ühes suurimas nädalalehes L’espresso. Hiljem aga, et päevalehes Corriere della Sera.
Kaitseliidu avalike suhete osakonna ülem Tanel Rütman näitas eile Postimehele talle 15. märtsil saabunud kirja, kus Clavarino ütleb, et tema töö avaldatakse Newsweekis ning lõpuks saab sellest fotoraamat ja –näitus.
«Ma kirjutan teile, sest töötan laia projektiga, mille raames uurin vabatahtlike gruppide kasvu Baltimaades ja Venemaa ohtu,» märkis itaallane Rütmanile saadetud kirjas. «Minu mõte on rääkida nende gruppide lugu ja mõningate nende inimeste lugu, kes otsustasid selles osaleda.»
Vähemalt eilsete otsingute järgi oli Clavarino neljanädalase reisi tulemusel valminud vaid siinkirjeldatud lugu Hollandi alternatiivmeediaportaalile De Correspondent.
Männi sõnul oli ta Clavarino artiklit nähes muidugi väga üllatunud: «Otsisin talle kolm kuud erinevaid inimesi, kellega vestelda, aga lõpuks ei kasutanud ta neist kedagi. Ühesõnaga tegin ma täiesti kasutut tööd.»
Üldiselt jättis itaallane Männile sümpaatse mulje: «Ta oli entusiastlik ja pühendunud ning isiklikult mul temaga negatiivset kokkupuudet ei olnud.» Väike kahtlus tekkis tal ainult päris lõpus, kui Clavarino kurtis, et ta raiskas Balti riikide külastamiseks vaid raha ning midagi head ta ei saanudki: «Siis mõtlesin küll, et aga mida ta siis tahtis?»
Oma eile De Correspondentile saadetud kirjas märkis Landorfs, et otseseid ajakirjanduseetika rikkumisi ta itaallasega koos olles ei märganud. «Minu probleem selle artikliga on selles, et see on ühepoolne ja jätab kõrvale palju infot, konteksti ja ajaloolised faktid Läti Zemessardze ja Jaunsardzē kohta, millega Tomaso kurssi viidi,» jätkas kiri, «mis veelgi halvem, ta ei ole ka õiglane Zemessardze ja Jaunsardzē inimeste suhtes, keda ta kohtas – nemad olid avatud, ausad ja jagasid temaga tervet rida põhjuseid, miks nad osalevad.»