Saada vihje

Arst: Gaddafi väed on tapnud Misratas tuhatkond inimest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Jürgen Tamme
Copy
Arstid elustamas Misrata linnas viga saanud meest.
Arstid elustamas Misrata linnas viga saanud meest. Foto: SCANPIX

Nädalaid kolonel Muammar Gaddafi vägede piiramisrõngale vastu pannud Misrata linnas on valitsusvägede tules hukkunud tuhatkond inimest, teatas kohaliku haigla allikas.

Misrata on mässuliste ainus tugipunkt valdavalt Gaddafi kontrollitavas riigi lääneosas, mida valitsusvägedel pole õnnestunud kuue nädala jooksul tagasi võita. Kohaliku arsti Khaled Abu Falgha kinnitusel on riigi suuruselt kolmandas linnas hukkunud hinnanguliselt tuhat ja saanud viga 3000 inimest, vahendas uudistevõrk AFP.

«80 protsenti ohvritest on tsiviilisikud,» kinnitas linna peamises haiglas töötav arst, kelle sõnul tõusis ohvrite arv märgatavalt eelmisel nädalal. Falgha kinnitusel tuleb kergemate vigastustega haiged saata kodusele ravile, sest kõik haiglakohad on pidevalt täis.

Gaddafi väed on vaatamata välja kuulutatud relvarahule jätkanud linna pommitamist raskerelvadest. Ka on teateid sellest, et Gaddafile lojaalsed väed kasutasid linnas tsiviilelanikega asustatud piirkonnas kobarpomme - tsiviilisikutele eriti ohtlikke lõhkekehasid, mida ebatäpsuse tõttu kasutatakse sageli suurtes kogustes.

Gaddafi üks poegadest, 38-aastane Saif Gaddafi kinnitas  aga Washington Postile antud intervjuus, et valitsusväed pole oma rahva vastu toime pannud ühtki kuritegu. Seejuures võrdles Saif Gaddafi rünnakuid Liibüas Iraagi sõjaga, mille alustamiseks toodud põhjused polnud tõesed.

Ka kinnitas Saif Gaddafi, et mässulisi toetab terroriorganisatsioon Al-Qaeda, lükates aga ümber väited, nagu oleks Liibüa valitsusväed tapnud Misratas nii ÜRO töötajaid, arste, välisriikide ajakirjanikke kui ka teisi tsiviilisikuid.

Tagasi üles