La Rambla valimine terroripaigaks on rünnak Barcelona südamesse

Barcelona kuulus promenaad La Rambla, mida külastavad igapäevaselt tuhanded turistid.

FOTO: ALBERT GEA/REUTERS/Scanpix

Eilse terrorirünnaku asukoht La Rambla promenaad on üks Barcelona rahvarohkemaid tänavaid, mida palistavad poed ja restoranid ning mis tavaliselt on tulvil turiste ja tänavaesinejaid kuni hiliste öötundideni. Samuti tähistavad linnaelanikud just seal jalgpalliklubi Barca võite.

Promenaad rajati 19. sajandil, kui Barcelona lammutas maha laienevat linna piirama hakanud linnamüürid. La Rambla ehitamise eesmärgiks oli ühendada ülelinn merega.

Tänav on andnud ainest ka uuele sõnale 'ramblear', mis tähendab La Ramblal promeneerimist.

Kunagi patseerisid linnatuiksoonel teatrisse ruttavad Barcelona rikkurid või sadamat külastanud ameerika meremered, kohalikud lõbunaised ning kuulsa La Boqueria turumüüjad.

Kuigi praeguseks on La Rambla üleujutatud turistihordidega, on Plaza de Catalunya väljaku juurest kuni vana sadamani kulgev ajalooline promenaad linna jaoks keskse tähtsusega.

Selle läheduses asuvad nii Katalaani piirkondlik valitsus kui ka Barcelona kohalik omavalitsus, Santa Maria katedraal, mitmete pankade peakontorid ja vana bördihoone ehk seda võib pidada kogu linna poliitilise, vaimse ja ärilise võimu keskmeks.

Promenaad on jagatud viieks osaks. Esimest neist teatakse Canaletase promenaadina, seal asuva Canaletase purskkaevu järgi. Kohaliku legendi järgi tulevad sealt vett joonud linna külastajad Barcelonasse tagasi.

Järgmist lõiku kutsutakse üliõpilaste promenaadiks, sest kunagi asus selle ääres linna esimene ülikoolihoone.

Sealt edasi mere poole algab sealsetelt lillemüüjate auks nimetatud lillede promenaad, ja siis Canaleta, kus ääres asub 19. sajandil rajatud turuhoone La Boqueria ja Liceo teatrimaja.

Bulvari viimase, Santa Monica promenaadi lõpetab mere ääres laiuv väljak, millel asub kõrgustesse pürgiv Christoph Kolumbuse monument.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles