L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hartumis leiti surnuna Vene suursaadik Sudaanis

, BNS-i välisuudiste toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Venemaa välisminister Sergei Lavrov.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov. Foto: Vladimir Pesnya/Sputnik

Sudaan

Sudaani pealinnas Hartumis leiti kolmapäeval oma residentsist surnuna riigis resideeruv Vene suursaadik Mirgajas Širinski, teatas Sudaani välisministeerium.

"Vene suursaadik suri täna õhtul oma Hartumi residentsis," teatas Sudaani välisametkond surma põhjust avaldamata.

Politsei pressiesindaja Omar al-Mokhtar ütles AFP-le, et suursaadik "leiti oma residentsi basseinist surnuna kell 7.05 õhtul (Eesti aeg 18.05)".

Esialgne uurimine näitab Mokhtari sõnul, et diplomaat suri loomulikku surma. Teine politseiohvitser ütles AFP-le, et esialgne uurimine on välistanud surma põhjusena mõrva.

Moskva kinnitas Širinski surma.

Vene Hartumi saatkonna pressiesindaja Sergei Konjašini sõnul on märke, mis viitavad infarktile.

"Mirgajas Širinski leiti oma residentsist Hartumi eeslinnas tõsise südamerabanduse ilmingutega," ütles Konjašin telekanalile Rossija-24. "Kohale kutsuti arstid, kellel ei õnnestunud teda päästa." 

"Suure kurbusega teatame, et Vene suursaadik Sudaanis M. Širinski suri 23. augustil Hartumis," vahendas Vene riiklik uudisteagentuur RIA Novosti viitega Vene välisministeeriumile Moskvas.

"Niipea, kui saame Vene saatkonna personalilt Hartumis üksikasjalikku informatsiooni, anname edasi teabe meie kolleegi surma asjaolude kohta," teatas välisametkond.

Soravalt inglise ja araabia keelt rääkinud Širinski töötas diplomaadina alates 1977. aastast, selgub Vene Hartumi saatkonna veebilehelt.

Ta õppis Moskva Riiklikus Rahvusvaheliste suhete instituudis ja nimetati Vene suursaadikuks Hartumis 2013. aastal.

Eelnevalt oli ta töötanud Vene diplomaadina Rwandas, Egiptuses, Saudi Araabias ja Jeemenis.

Sudaani välisministeeriumi teatel aitas Širinski "sõbralik ja professionaalne lähenemine" parandada Moskva ja Hartumi suhteid.

"Ta suhtles sudaani rahvaga riigi kõigist ühiskonnasegmentidest ja -sektoritest," lisas välisametkond.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles