K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõuna-Korea korraldas põhjanaabri ohjeldamiseks mereväeõppuse

BNS
Lõuna-Korea korraldas põhjanaabri ohjeldamiseks mereväeõppuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lõuna-Korea armeesõidukid kevadiste mereväeõppuste ajal.
Lõuna-Korea armeesõidukid kevadiste mereväeõppuste ajal. Foto: Lee Sang-ho/imago/Xinhua

Lõuna-Korea merevägi korraldas teisipäeval mereväe laskeõppused, mille käigus kasutati lahingmoona, teatasid sõjaväelased.

Mereväe esindaja sõnul oli õppus mõeldud hoiatamaks Põhja-Koread igasuguste provokatsioonide korraldamise eest merel.

"Kui vaenlane peaks korraldama provokatsiooni vee all või vee peal, siis uputame ta vasturünnakus merre," lubas kapten Choi Young-chan.

Tegemist oli juba teise Lõuna-Korea sõjaväeõppusega pärast Põhja-Korea tuumakatsetust.

Lõuna-Korea armee korraldas pühapäeva hilisõhtul raketitõrjeõppuse. Kindralstaabi teatel simuleeriti õppusel rünnakut Põhja-Korea tuumarajatise vastu, tabades "kindlaksmääratud sihtmärke merel".

"Õppus korraldati vastuseks Põhja kuuendale tuumakatsetusele ning hõlmas riigi (Lõuna-Korea) ballistilist raketti Hyunmoo ja hävituslennukeid F-15K. Sihtmärkide kaugus vastas Põhja-Korea tuumakatsetuste polügoonile Punggye-rile riigi kirdeosas," lisati kindralstaabi teates.

USA, Suurbritannia, Prantsusmaa, Jaapan ja Lõuna-Korea taotlesid kiirkorras Julgeolekunõukogu kokkukutsumist pärast seda, kui Põhja-Korea õhkis pühapäeval väidetavalt vesinikupommi, mida saab kasutada mandritevahelise raketi lõhkepeana.

Lõuna-Korea hoiatas esmaspäeval ühtlasi Pyongyangi uue võimaliku raketikatsetuse eest juba lähiajal.

Märksõnad
Tagasi üles