Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Boris Johnson EList: oleme alati olnud vastuvaidlejad

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Boris Johnson Tallinnas. | FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Tallinnas Euroopa Liidu välisministrite mitteametlikul kohtumisel viibinud Suurbritannia välisminister Boris Johnson ütles Postimehele, et usub jätkuvalt Brexiti edusse.

Kas teie arvates on Brexit endiselt brittide jaoks parim valik?

Jah. Ja seda saadab edu. Minu arvates on oluline aru saada, et ilmselgelt soovime  tugevat ELi ja tugevat Suurbritanniat. Kui vaadata tagasi ajalukku, vaadata meievahelisi suhteid viimase 45 aasta jooksul… kui kaua me oleme ELis olnud...

Muidugi Soo… teised riigid… Soome liitus hiljem, Eesti liitus – millal? – 2004. aastal, siis liitusite ka NATOga.

Meil Suurbritannias on olukord hoopis teine. Me ei ole alati kõigega kaasa läinud. Tihti olime vastased, vastuvaidlejad. Tahtsime integratsiooni peatada.

Nüüd eemaldatakse see takistus ja me saame luua suhte, mis põhineb vabakaubandusel ning valitsustevahelisel koostööl. Seda me soovime.

Mil määral on Suurbritannia valmis ohverdama majandushuve Euroopa Liiduga, et piirata vaba liikumist?

Usume, et saame hea lahkumisleppe ja kindlustame, et jääme avatud ühiskonnaks. Oleme väga uhked Suurbritannias elava ja töötava 15 000 eestlase üle, kes meie ühiskonda panustavad.

Kui USA president Donald Trump otsustaks sõja kasuks Põhja-Koreas, kas Suurbritannia toetaks teda? Või mis oleks lahendus?

Tahan rõhutada, et sellist ettepanekut tehtud pole ja me töötame rahumeelse lahenduse nimel.

Tagasi üles