Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Europol: terrorirünnakuid aitab ära hoida parem infovahetus

2
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Europoli juht Rob Wainwright | FOTO: Scanpix

Europoli direktor Rob Wainwright ütles intervjuus ERRile, et terrorioht Euroopas on praegu viimase 20 aasta suurim, seda tuleb tunnistada ning politsei peab terrorirünnakute ärahoidmiseks infovahetust tihendama.

Euroopa Liidu riikide politseijuhid olid sel nädalal koos iga-aastasel konverentsil Hollandis Haagis Europoli ja eesistuja Eesti kutsel, vahendas ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat". Europoli juht Rob Wainwright ütles oma kõnes, et kahjuks ei ole võimuesindajad suutnud viimastel aastatel ära hoida paljusid terrorirünnakuid Euroopas.

«Põhiline takistus on kultuur. Tegemist on suhteliselt suletud ja tundliku terrorismivastase kogukonnaga ja sel on oma põhjus, sest nad tegelevad tundliku infoga. Tuleb proovida julgustada neid senisest enam infot jagama viisil, mida nad seni teinud ei ole, eriti politseiga, sest tänapäeva terroristi profiil on kuritegevusega seotud. Palju infot nende inimeste kohta on kirjas kuskil tavalistes politseitoimikutes ja me peame leidma viisi, kuidas siduda eriline luureteenistuste maailm politseiga,» selgitas Wainwright.

Tagasi üles