Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Välismaa lühiuudised 13.09.

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Giorgi Kvirikašvili. | FOTO: EDUARDO MUNOZ/REUTERS/Scanpix

«Meie riigi jaoks on Mihheil Saakašvili poliitiline minevik, väga kurb minevik.» Gruusia peaminister Giorgi Kvirikašvili.

Türgi ostab Venemaalt rakette S-400

Türgi allkirjastas Venemaaga kokkuleppe õhu- ja raketitõrjesüsteemi S-400 ostmiseks. See on Türgi esimese suur relvahange Venemaalt. Türgi presidendi Recep Tayyip Erdoğani sõnul annab Venemaa Türgile relvaostuks krediiti.

Tehing tekitab NATO liitlastes muret Türgi ja ülejäänud alliansi riikide sõjatehnika ühilduvus. USA kaitseministeeriumi sõnul oleks parem, kui NATO riigid ostaksid üksteisega sobituvat sõjatehnikat.

AFP/BNS

USA senat mõistis neonatsid hukka

USA parlamendi ülemkoda kiitis ühehäälselt heaks resolutsiooni, milles mõistetakse hukka valge rassi ülevõimu pooldajad, neonatsid ja muud vihagrupid. Resolutsiooni tingis 12. augustil toimunud marurahvuslaste meeleavaldus Virginias Charlottesvilleʼis, kus puhkes ühe inimelu nõudnud vägivald. Lisaks ärgitatakse dokumendis president Donald Trumpi valitsust kasutama kõiki vahendeid, et vastata USA vihagruppide laienemisele.

AP/BNS

2500 Euroopast pärit võitlejat kuulub endiselt Islamiriigi ridadesse.

Põhja-Korea ei nõustu sanktsioonidega

Põhja-Korea suursaadik ÜROs teatas eile, et tema riik ei nõustu ÜRO Julgeolekunõukogu resolutsiooniga, millega kehtestatakse Pyongyangile raketi- ja tuumaprogrammi tõttu uued sanktsioonid. USA koostatud uuendatud resolutsioonikava sõnastust oli Venemaa ja Hiina toetuse saamiseks leevendatud. Varade külmutamisest on eelnõus loobutud ning naftaembargot plaanitakse järkjärgulisena. Samuti on pehmendatud piiranguid välismaal töötavatele põhjakorealastele ja inspektsioone laevadel, mida kahtlustatakse ÜRO poolt keelatud kaupade vedamises.

AFP/AP/BNS

Häkkerid kustutasid Leedu ministri konto

Tundmatud isikud häkkisid Leedu kaitseministri Raimundas Karoblise isiklikku Facebooki kontosse ja kustutasid selle. Kontosse häkkimise avastas esmaspäeva õhtul minister ise. Ministeeriumi esindaja Vita Ramanauskaite sõnul ei ole kahtlust, et tegu on sihiliku ja pahatahtliku teoga. Karoblis teavitas juhtunust Facebooki administraatoreid ja kavatseb pöörduda politseisse.

BNS

Saksamaa loobus Auschwitzi sanitari süüasjast

Saksa kohus loobus eile süüdistusest 96-aastase endise Auschwitzi sanitarile, kes põeb dementsust. Hubert Zafket süüdistati 3681 mõrvale kaasaaitamises. Kohtuotsus vallandas raevuka reaktsiooni ohvrite esindajatelt, kelle sõnul võttis menetluse korduv edasilükkamine neilt viimase võimaluse hilinenud õigusemõistmiseks.

AFP/BNS

Tagasi üles