Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Välismaa lühiuudised 15.09.

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje

Trump: DACA lepe on lähedal

USA president Donald Trump teatas eile, et on Demokraatliku Partei esindajatega lähedal leppele, mis lubaks lapsena Ühendriikidesse toodud ebaseaduslikel migrantidel riiki jääda. Väljasaatmise eest kaitses ja võimaldas USAs seaduslikult töötada president Barack Obama jõustatud programm lühendiga DACA. Trump on Obama programmi tühistanud ning ärgitanud kongressi leidma juriidilist lahendust järgmise kuue kuu jooksul.

AP/BNS

Porošenko: Ukraina pürib Schengenisse

Ukraina kavatseb jätkata koostöö laiendamist Euroopa Liiduga, et lõpptulemusena ühineda Schengeni lepinguga ja astuda ELi tolliliitu, ütles eile president Petro Porošenko. Ukraina peab Schengenisse ja teistesse Euroopa ühendustesse pääsema selleks, et riigile avaneksid ELi ja NATO uksed. Ühe koostöö süvendamise näitena tõi president välja Euroopa Parlamendi toetuse tema ettepanekule rändlustasude kaotamiseks Ukraina kodanikele.

Interfax/BNS

Iraagis hukkus rünnakus vähemalt 50 inimest

Iraagi lõunaosas hukkus Nasiriyah’ linna lähistel eile pommide ja tulirelvadega korraldatud koordineeritud rünnakus vähemalt 50 inimest. 78 inimest sai viga. Võimude teatel võib ohvrite arv veel kasvada, kuna paljude inimeste vigastused on tõsised. Rünnaku eest võttis vastutuse Islamiriik (IS), mille propagandakanal Amaq teatas, et mitu enesetapuründajat korraldas üheaegse rünnaku restoranile ja julgeoleku kontrollpunktile.

AFP/BNS

Moon: Lõuna-Koreasse tuumarelvasid ei tule

Lõuna-Korea riigipea Moon Jae-in välistas riiki tuumarelvade paigutamise, öeldes, et see võib tuua kaasa tuumavõidujooksu Kirde-Aasias. Samas märkis Moon, et riik peab tõsisemalt pühenduma oma sõjaväelise võimekuse arendamisse. Lõuna-Korea kaitseminister teatas varem, et USA taktikaliste tuumarelvade poolsaarele paigutamise kava tasuks üle vaadata. Hiljutine küsitluse kohaselt pooldab 60 protsenti lõunakorealastest tuumarelvastuse omamist, vastu oli 35 protsenti vastanutest.

CNN/PM

Tagasi üles