E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Läti poisi surma põhjus sai ametliku kinnituse

Sven Randlaid
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Ivans Berladins.
Ivans Berladins. Foto: Läti politsei

Läti kohtumeditsiini eksperdid jõudsid järeldusele, et tänavu suvel Liepajas kadunud viieaastase poisi surma põhjustas alajahtumine.

Ekspertiisi otsuses märgitakse, et viieaastase Ivans Berladinsi surm saabus organismi mõjutanud madala õhutemperatuuri tõttu ehk laps külmus metsas surnuks, vahendas Rus.Postimees.ee Läti portaali TVNET.

Surma täpset aega ei õnnestunud kindlaks teha.

Läti politsei teatel ei ole Ivans Berladinsi surmajuhtumi uurimine sellega veel lõppenud.

Kogu Baltikumi raputanud juhtum leidis aset tänavu juulis. Vanja lahkus oma kodust Liepajas 1. juulil ning enam tagasi ei tulnud. Poissi otsiti kümme päeva. 11. juulil kella 19 paiku leiti poisi surnukeha Grobiņa piirkonnas Dubene metsast.

Poisi otsingutele olid kümne päeva jooksul kaasatud enam kui 4000 inimest – riigipolitsei ametnikud, kaitseväelased, Liepaja omavalituse politsei töötajad, päästeteenistus ning vabatahtlike organisatsiooni Bezvests.lv liikmed. Last olid valmis otsitma ka Eesti politseinikud ja vabatahtlikud.

Kõige tõenäolisem versioon on, et Vanja ajas Liepaja kesklinna bussipeatuses bussid segamini, sõitis Dubenesse ja eksis metsas ära.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles