P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Türgi lubab Iraagi valitsusele sõjalist abi võitluses iseseisvuda soovivate kurdide vastu

BNS
Türgi lubab Iraagi valitsusele sõjalist abi võitluses iseseisvuda soovivate kurdide vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Iraagi sõjaväelased Kirkuki lähedal.
Iraagi sõjaväelased Kirkuki lähedal. Foto: Reuters/ScanPix

Türgi väljendas täna valmisolekut aidata Iraagi valitsusel tõrjuda kurdi võitlejad välja vaidlusalusest Kirkuki linnast.

Ankara, mis kardab, et Iraagi Kurdistani regionaalvalitsuse sammud iseseisvumise suunas võivad ajendada sarnaseid tegusid selle enda kurdi vähemuse poolt, tervitas Iraagi vägede operatsiooni Kirkuki vabastamiseks keelatud Kurdistani Töölispartei (PKK) võitlejatest.

«Me oleme valmis igasuguseks koostööks Iraagi valitsusega, et teha lõpp PKK viibimisele Iraagi territooriumil,» märkis Türgi välisministeerium.

Iraagi riiklik julgeolekunõukogu teatas eile, et käsitleb sõjakuulutusena regulaarvägedesse mittekuuluvate, sealhulgas PKK võitlejate viibimist Kirkukis.

Täna vallutasid Iraagi väed kurdi võitlejatelt suuroperatsiooni käigus olulise sõjaväebaasi, lennuvälja ja naftavälja.

Pinged piirkonnas on kasvanud pärast 25. septembri vastuolulist iseseisvusreferendumit, mis ärritas nii Bagdadi, kui ka naaberriike Türgit ja Iraani. Sarnaselt Iraagi valitsusele on Türgi nimetanud referendumit tühiseks.

Välisministeeriumi sõnul hoiatas Ankara kohalikku kurdide valitsust ja manitses mitte tegema täiendavaid ränki vigu.

Märksõnad
Tagasi üles