88-aastane holokausti eitaja mõisteti vangi

Ursula Haverbeck

FOTO: POOL/REUTERS/Scanpix

Saksamaal Berliinis mõisteti kuueks kuuks vangi 88-aastane holokausti sarieitaja Ursula Haverbeck, vahendab Deutsche Welle. 

Ursula Haverbeck üht oma voldikustest hoidmas. Foto: FRISO GENTSCH/AFP/Scanpix

FOTO: FRISO GENTSCH/AFP

Haverbeck pole seni hoolimata mitmest varasemaest süüdimõistvast otsusest trellide taga viibinud. Eilsel istungil mõisteti ta süüdi vihakõnes ühel eelmise aasta alguses Berliinis aset leidnud üritusel. Kõnes eitas ta taas kord juutide massimõrva Natsi-Saksamaal.

Lisaks peab Haverbeck kohtu ette ilmuma ka 23. novembril Detmoldi linnas, mille kaks varasemat kohtuotsust ta edasi kaebas. Varem sel aastal Detmoldi kohtus viibides jagas ta ajakirjanikele, kuid ka süüdistajale ja kohtunikule voldikuid, mille pealkiri oli «Vaid tõde vabastab teid». Selles eitab ta taas kord natside kuritegusid.

Kord teatas Haverbeck televisioonis esinedes, et holokaust on suurim ja jätkusuutlikum vale ajaloos. Saksa meedia on ta tema tegevuse tõttu ristinud natsivanaemaks.

Haverbeck ja tema lahkunud abikaasa, kes oli enne Teist maailmasõda ja selle ajal tegus Natsionaalsotsialistliku Saksa Töölispartei (NSDAPi) liige, asutasid parempoolse õppekeskuse Collegium Humanum. Selle tegevus keelati 2008. aastal. 

Haverbeck pole ühtki oma karistustest kandnud, sest ta on need kõik edasi kaevanud. 

Tagasi üles