Mis saab Las Vegase massitulistaja hotellitoast?

Töölised Paddocki hotellitoa akent kinni katmas.

FOTO: CHRIS WATTIE/REUTERS/Scanpix

Hotellituba, mida Las Vegase tulistaja Stephen Paddock massimõrvaks kasutas, külastajatele välja ei rendita, vahendab Newsweek. 

Stephen Paddock. Foto: AFP/Scanpix

FOTO: -/AFP

Mandalay Bay hotelli ja kasiinot omav kontsern MGM Resorts International teatas, et neil pole mingit kavatsust Paddocki hotelli 32. korrusel asunud tuba tulevastele külalistele välja rentida. Tollest hotellitoast tulistas ta purustatud aknaavade kaudu surnuks 58 ja haavas veel 500 inimest.

«Tegu oli kohutava tragöödiaga, mille viis läbi kuri mees,» kirjutas MGM avalduses. «Meil pole plaaniski seda tuba välja rentida. Teeme koostööd võimudega kuritöö toimumishetkest saadik, sinna hulka kuulub tõendite säilitamine.»

Pole selge, mis toaga edasi tehakse ja kas see hiljem tulevikus taas kasutusele võetakse. Uurijad otsivad siiani Paddocki kohta infot – kes ta oli, mida ta tegi enne rünnakut ja kõige olulisem: miks ta otsustas hotelli lähedal viibinud kontserdikülastajate pihta tule avada.

Kaks nädalat peale 1. oktoobril aset leidnud massimõrva on aga palju, mis Paddocki puhul selgitamist vajab.

Ametivõimud ja avalikkus lootis, et ründaja lahang heidab veidi valgust tema tegude tagamaadele, kuid kohaliku politseiülema Joe Lombardo sõnul ei tuvastatud Paddocki ajust ühtki anomaaliat.

Mandalay Bay hotellile püstitatud tulistamisohvreid mälestav bänner. Foto: John Locher/AP/Scanpix

FOTO: John Locher/AP

Politsei pole täpsustanud, millist infot Paddocki tüdruksõber Marilou Danley neile andis ja kas see viis neid kuidagi edasi.

Paddock oli kaks korda lahutatud, talle meeldisid hasartmängud ja ta oli töötanud Ühendriikide maksuametis ja postiteenistuses. Teda polnud millegi nimetamisväärse eest karistatud ega olnud ta kokku puutunud politseiga.

Kohalik politseiülem Joe Lombardo. Foto: Ethan Miller/AFP/Scanpix

FOTO: Ethan Miller/AFP

Tagasi üles