Trump ilmselt Korea demilitariseeritud tsooni ei külasta

Lõuna-Korea sõdurid Panmunjomi piiriposti juures.

FOTO: ED Jones/AFP/Scanpix

USA president Donald Trump või loobuda tuleval kuul Aasia visiidi käigus Korea demilitariseeritud tsooni külastamisest, teatas Valge Maja.

Enamik eelmisi USA riigijuhte on kahte Koread eraldavat piiritsooni külastanud. Ka asepresident Mike Pence käis seal aprillis Lõuna-Korea liitlastele toetust avaldamas.

Mike Pence jälgib üle piiri Põhja-Koreas toimuvat. /POOL/imago/Xinhua/Scanpix.

FOTO: POOL/imago/Xinhua

Valitsuse vanemametnik teatas aga, et Trumpi kutsuti külastama Lõuna-Korea pealinnast lõunasse jäävat Camp Humphreys`d ning presidendi visiidi ajagraafik ei pruugi piiritsooni külastamist võimaldada.

«Turvalisus ei ole probleem. Tõenäoliselt külastab president Camp Humphreys`d ning tal on keeruline leida aega mõlemasse kohta jõudmiseks,» lausus anonüümsust palunud ametnik.

Põhja- ja Lõuna-Korea piiril asuva demilitariseeritud tsooni külastamist on nähtud USA presidentide siirderiitusena, mis sümboliseerib julgust vaadata otsa Põhja-Korea ohule.

Kõik hiljutised riigipead peale George W. Bushi on selle visiidi ette võtnud.

Barack Obama Põhja- ja Lõuna-Korea piiril. /LARRY DOWNING/REUTERS/SCANPIX.

FOTO: LARRY DOWNING/REUTERS

Trump külastab Lõuna-Koread novembri alguses osana viit Aasia riiki hõlmavast visiidist, mille peateemaks saab tõenäoliselt Põhja-Korea raketi- ja tuumaprogrammi peatamine.

Trump saabub Jaapanisse 5. novembril ning liigub sealt edasi Lõuna-Koreasse, Hiinasse, Vietnamisse ja Filipiinidele.

Tagasi üles