iDeal kampaania

Euroopa Liit abistab Sudaani suure rahasummaga

Sudaani sõdurid kogumas kokku kohalike poolt vabatahtlikult loovutatud relvi. Xinhua/Sipa USA/Scanpix

FOTO: Xinhua/Sipa USA/Scanpix

Euroopa Komisjon teatas eile 106 miljoni euro suuruse abipaketi eraldamisest Sudaanile, öeldes, et selles Aafrika riigis vajab koheselt humanitaarabi 4,8 miljonit inimest.

Abipaketist teatati ajal, mil Euroopa Komisjoni humanitaarabi- ja kriisivolinik Christos Stylianides oli visiidil Sudaani ja külastas ka konfliktist haaratud Darfuri piirkonda.

Euroopa Komisjoni humanitaarabi- ja kriisivolinik Christos Stylianides. Foto: EMMANUEL DUNAND/AFP/Scanpix

FOTO: EMMANUEL DUNAND/AFP

«Siin Sudaanis on humanitaarolukord jätkuvalt kriitiline,» ütles Stylianides Euroopa Komisjoni edastatud avalduses.

«Miljonid inimesed on olnud Darfuris palju, palju aastaid sisepõgenikud,» ütles ta ja lisas, et Euroopa Liidu uue rahastusega aidatakse ka Lõuna-Sudaanist pärit põgenikke.

106 miljonist eurost 46 miljonit läheb humanitaarvajaduste katteks, ülejäänud 60 miljonit aga suunatakse läbi Euroopa Liidu Aafrika fondi, et toetada sisepõgenikke, migrante ja vastuvõtvaid riike.

ÜRO agentuurid kutsusid eraldama 2017. aastal Sudaanile 804 miljoni euro ulatuses abi, kuid sellest summast on saadud ainult 39 protsenti.

Sudaani lääneosas asuvas Darfuri piirkonnas on alates 2003. aastast käinud konflikt, mille üheks peamiseks põhjuseks on kõrbestumine. Konflikt on tekitanud piirkonnas suure näljahäda.

Naised Darfuri piirkonnas Sudaani president Omar al-Bashiri visiidi ajal. Foto:

FOTO: MOHAMED NURELDIN ABDALLAH/REUTERS

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles