Venemaal võttis õhudessandist osa 2500 sõdurit

Venemaa õhudessantväelased.

FOTO: Vitaliy Ankov/Sputnik/Scanpix

Venemaal Uljanovski oblastis osales täna suurõppusel 2500 õhudessantväelast, ütles õhudessantvägede koolitusülema asetäitja polkovnik Mihhail Ossipenko.

Transpordilennukite Il-76 lennutaktikaõppused kulgesid kolmes järgus, millest Ossipenko sõnul oli kõige olulisem Ukjanovski idalennuvälja hõivamise praktiline harjutus.

Il-76 lennuk. Alexei Shtokal/TASS/Scanpix

FOTO: Alexei Shtokal/Alexei Shtokal/TASS

Õppuste legendi kohaselt olid selle hõivanud terroristid. Ossipenko sõnul sooritati 2500 mehe dessant erakordselt kiiresti. 

Kaitseministeeriumist öeldi, et dessandi maandumispaiga olid eelnevalt puhastanud pommitajad Su-34. Õhus olid seiramas kaks hävitajat MiG-31, dessandilennukeid saatsid aga hävitajad Su-35.

Lennukid Il-76 on sõjaväe kõrval kasutuses ka lennufirmade poolt. Venemaa kõrval kasutavad neid lennukeid sõjalistel eesmärkidel teiste hulgas ka Ukraina, India, Süüria ja näiteks ka Põhja-Korea. 

Uljanovskis paikneb 31. üksik õhudessantväebrigaad. Sama väeosa võitlejad on võidelnud ka Donbassi piirkonnas. 2014. aastal paiknes osa brigaadist ümber Venemaa poolt okupeeritud Krimmi poolsaarele.  

Su-35 hävituslennukid. Foto:

FOTO: Iliya Pitalev/Sputnik

Tagasi üles
Back