L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Brasiilia kongress tõrjus korruptsioonisüüdistused presidendi vastu

BNS
Facebook
Comments
Brasiilia president Michel Temer.
Brasiilia president Michel Temer. Foto: AP/Scanpix

Brasiilia kongress lükkas kolmapäeval tagasi korruptsioonisüüdistused president Michel Temeri vastu, mis tähendab, et ta ei pea kohtu ette astuma ning on vaba läbi viima kokkuhoiureforme selles Ladina-Ameerika suurima majandusega riigis.

Kongressi alamkoda tõrjus süüdistused 77-aastase Temeri vastu vaid tund aega pärast seda, kui too oli vabanenud haiglast, kuhu ta toimetati uroloogiliste probleemide tõttu.

Rahva seas äärmiselt ebapopulaarne paremtsentristist riigipea esines hääletuse eel äärmiselt enesekindlalt, näidates end juhina, kelleta riik sügavast majanduskriisist väljuda ei suuda.

Temeri süüdistatakse õigusemõistmise takistamises ja kuritegeliku rühmituse juhtimises. Ta on esimene Brasiilia president, kellele ametiajal kriminaalsüüdistus esitatakse, kuid ta ei ole süüd omaks võtnud.

Opositsioonilise Töölispartei parlamendiliige José Guimarães rõhutas, et hääletus on võimalus vabaneda Temerist, kes sai presidendiks 2016. aastal Brasiilia eelmise riigipea Dilma Rousseffi tagandamise tõttu.

"Sel valitsusel ei ole enam moraalseid, institutsionaalseid ega poliitilisi tingimusi valitsemise jätkamiseks," ütles Guimarães.

Nüüd aga jäetakse Temeri kohtuasi tema ametiajaks kõrvale.

Temerist sai presidendi ajutine kohusetäitja 12. mail 2016. kui senine riigipea Dilma Rousseff korruptsioonisüüdistuste põhjal algatatud kohtuprotsessi ajaks ametist ajutiselt kõrvaldati.

Sama aasta 31. augustil parlamendi ülemkoda Rousseffile riigieelarve koostamist puudutavate seaduste rikkumiste tõttu lõplikult umbusaldust. Samal päeval vannutati Temer ametisse Brasiilia 37. presidendina, kelle volitused kestavad kuni Rousseffi poolikuks jäänud teise ametiaja lõpuni 1. jaanuaril 2019.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles