"Uurimisrühma veendumuse kohaselt vastutab Khan Sheikhunis 4. aprillil 2017. aastal sariini kasutamise eest Süüria režiim," kirjutatakse AFP ajakirjaniku nähtud raportis.
Eelmisel kuul esitasid sama süüdistuse ÜRO sõjakuritegude uurijad, kes kinnitasid, et neil on tõendeid Süüria õhujõudude rünnakus osalemise kohta.
Venemaa vetostas teisipäeval USA koostatud resolutsiooni, millega taheti aasta võrra pikendada Süüria keemiarünnakute toimepanijaid tuvastada üritava paneeli mandaati. JIM-i mandaat lõpeb 17. novembril.
Resolutsiooni toetas 11 ja vastu oli kaks riiki - Venemaa ja Boliivia. Hiina ja Kasahstan jäid erapooletuks.
USA soovis hääletust resolutsioonikava üle, mis võimaldaks komisjonil jätkata veel üks aasta tööd nende isikute väljaselgitamiseks, kes vastutavad keemiarelvarünnakute eest kuus aastat kestnud Süüria relvakonfliktis.
Vene suursaadik ÜRO-s Vassili Nebenzia üritas edutult lükata hääletust novembrisse.
Nebenzia tahtis enne hääletust ära oodata JIM-i raporti 4. aprillil Süürias toimunud ja vähemalt 87 inimest tapnud keemiarünnakust Khan Sheikhounis. Nebenzia sõnul Venemaa kritiseerib JIM-i tööd, kuid ei soovi selle lõppemist, vaid muuta selle mandaati.
USA suursaadik ÜRO juures Nikki Haley ütles, et Venemaa tahtis esmalt näha, kas Khan Sheikhouni rünnakus süüdistatakse Süüria valitsust või mitte. Kui süüdistatakse, siis öelnuks Venemaa, et nad ei tunnusta JIM-i tööd, väitis Haley ja lisas, et see seisukoht on vastuvõetamatu.
"Me ei saa niiviisi töötada," lausus Haley reporteritele. "Me ei saa käia valimas, keda tahame näha süüdi ja keda mitte."